banner864

Milli Piyango’nun satışı için geri sayım başladı! 27 Mayıs 2014, 19:03

Milli Piyango’nun satışı için geri sayım başladı. Şans oyunlarının 10 yıllık lisans devri ihalesine girmek için için ön yeterlilik alan şirketler belli oldu. İhale, piyango, şans topu, on numara, Süper Loto ve Sayısal Loto gibi oyunların lisanslarını içeriyor.
Hükümet, "Şans Oyunları" özelleştirmesinde gaza bastı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın yürüttüğü çalışmalarda ön yeterlilik alan şirketler belli oldu.

Şans Oyunları'nın 10 yıl süreyle lisans devri ihalesini almak için Çek Cumhuriyeti merkezli KKCG'nin yer aldığı konsorsiyum, Net Şans Oyunları Yatırım-Hitay Yatırım Holding ortak girişim grubu ve Turkcell'in de ortağı olduğu Inteltek ön yeterlilik aldı.

Yatırım grubu KKCG, Emma Capital ve İtalyan şans oyunları şirketi GTECH ile Milli Piyango ihalesine teklif vereceğini açıkladı. Açıklamada, 3'lü konsorsiyumda bir Türk ortağın da yer alabileceği belirtildi.

Şans oyunlarının özelleştirilmesi ihalesi, piyango, hemen kazan, şans topu, on numara, Süper Loto ve Sayısal Loto adlı oyunların lisanslarını içeriyor. 
Etiketler

Yorumlar

abdül latif :

satın eliniz ermişken gözünüz görmüşken hepsini satın artık ülkeyi de özelleştirmeli yazık

kalpoo :

cari açık bir şekilde kapanmalı. ama çırpınmaları boşuna o kadar borcu kapatmanın tek yolu yine borç almak :) anlaşılan yine filler tepinecek karıncalar ezilecek.

Nilgün Güler :

ÜLKEMİZİN ALTIN YUMURTLAYAN HER KURUMA DESTEK VEREN KURUMU...YİNE YABANCI ORTAKLIKLA ELİMİZDEN UÇUP GİDECEK Mİ YAZIK OLACAK :( AMA HERKES ÇIKAR DERDİNDE...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar