banner864

''Milliyetçilik konusunda en ufak bir kompleksimiz yok! Atatürk milliyetçisiyiz'' 24 Mayıs 2015, 15:14

Vatan Partisi Genel Sekreteri Serhan Bolluk, kendisine yöneltilen “Cumhuriyet Gazetesi’nin bugün yayınlanan sokak ekinde Devlet Bahçeli ile Doğu Perinçek’in aynı söylem dili içinde olduğu, Ermeni Soykırımı meselesinde benzer tavrı aldıkları belirtiliyor. Siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” soruya ise şu cevabı verdi:

Madem Bahçeli Bizimle Benzer Tavır İçinde. Hadi Gelsin Hakkari’ye Beraber Gidelim

“Bizim milliyetçilik konusunda en ufak bir kompleksimiz yok. Biz Atatürk milliyetçisiyiz. Ermeni meselesinde Partimiz 10 yıldır çok kararlı bir mücadele yürütüyor. Bu konuda MHP ne yapmış, Bahçeli ne yapmış? Bu yalanı yere çarpmak konusunda ne yapmışlar? Biz Lozan’a, Paris’e, Strazburg’a gittiğimizde neredeydiler? Açılıma karşı bugüne kadar ne yaptılar? AKP neden 13 senedir iktidarda? Bunlar Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yapmadılar mı? Kaybetmek için seçime girmediler mi? Madem bizimle benzer tavır içindeler, buradan kendilerini davet ediyorum: Hadi gelsinler Hakkari’ye beraber gidelim.
Gelebilecekler mi? Yurttaşlarımızın yüzüne bakabilecekler mi? Bunlar açılım sürecinin esiridirler. Bu Türkiye’yi bölme projesine pervasızca sahip çıktılar.” 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Cem Hayrullah Özbudun :

Maalesef bazı sözde entel, birleştirici "Solcular" ve bazı sözde milliyetci, dindar "Sağcılar", her iki ucun yaratıcısı olan ve insanoğlunun esas ortak düşmanı olan karanlık Emperyalist odakların eski paslı oltalarına takılıp kalmışlar. Bunlar gerçekleri halen kavrayamayarak bu "böl ve yönet"ci sömürücü odaklara yem olup bilmeyerek te olsa bu Cellatlarına hizmet ederek hem milli hem de evrensel hürriyet ve bağımsızlığımıza ihanet ediyorlar. Bu global hegamonya kanserini alt edebilecek tek panzehir, tüm dünya ülkeleri için aynıdır.. bu da Mustafa Kemal'in çizdiği yolda hareket etmektir.  Uluslar olarak bu gerçeği kavramaya daha fazla vaktimiz kalmadı.  Emperyalizmin zulmüne ve topluca köleleştirilmeye karşı küresel mücadelede artık son perdeyi oynuyoruz.... Irk, mezhep, sağ, sol ayrımı yapmadan, ortak düşmanımız olan bu küresel, şeytani, sermaye gücüne karşı derhal uyanıp tek cephe oluşturmak ve topluca "Ya İstiklal Ya Ölüm" demek zorundayız...aksi taktirde tek kalan seçenek ZULÜMDÜR.

korkut türk :

milliyetçiyiz elbette, atatürk milliyetçisiyiz, türk milliyetçiligi vatan sevgisidir,bahceli nin milliyetçilik anlayisini halen çözemedim, bari aciklasin da biz de öğrenelim bahçelinin milliyetçilik hakkındaki kanaatini.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder