banner864

Mimarlar seçimlerden sonra Gökçek'in peşine düştü 08 Haziran 2015, 13:08

 Mimarlar seçim sonuçları ile Kaçak Sarayı değerlendirdi. Arınç Gökçek için "Ankara'yı parsel parsel sattı, 8 Haziran'da açıklayacağım" demişti. Mimarlar Gökçek’in peşine düştü.

Bülent Arınç'la Melih Gökçek arasında yaşanan tartışmada. Bülent Arınç Ankara'yı parsel parsel sattı dediği Melih Gökçek ile ilgili iddialarını 8 Haziran da açıklayacağını söylemişti. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan yaptığı yazılı açıklama ile sürecin takibindeyiz diyerek Arınç'ı sözünde durmaya ve Ankara'nın nasıl parsel parsel satıldığını açıklamaya davet etti.
"çocuklarımızın geleceğini çalmaya yeltenenler, yargı önünde hesap verene kadar bu dava bitmeyecek"

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan: “Bülent Arınç, Ankara'nın nasıl parsel parsel satıldığına ilişkin Gökçek ile ilgili iddialarını seçim sonrasında 8 Haziran'da açıklayacağını söylemişti. Seçim bitti, sıra Bülent Arınç'ta, Gökçekle ilgili iddiaların takipçisiyiz, açıklamalarını merakla bekliyoruz diyen Candan şöyle devam etti." Fikri takip yapıyoruz, herkes sözünün arkasında durmalı. Biz halkımıza söz verdik, yaşam alanlarımızı daraltarak nefeslerimizi kesmeye çalışanlar, çocuklarımızın geleceğini çalmaya yeltenenler, yargı önünde hesap verene kadar bu dava bitmeyecek dedik ve gereğini yapıyoruz. Bülent Arınç'da, sözünde dursun ve 8 Haziran'da açıklayacağım dediği Ankara'nın parsel parsel satışlarını açıklasın" şeklinde konuştu.

"Kaçak Saray'a en ağır Kaçak kararı seçim sonuçları olmuştur"
Seçim sonuçlarına da Kaçak Saray üzerinden değinen Candan "Halkımız, Atatürk Orman Çiftliği'nde, Atatürk'ün vasiyeti ve hukuk ihlal edilerek, kamusal alan gasp edilerek, vergilerimiz çarçur edilerek yasadışı şekilde yapılan Kaçak Saray'ın vicdanlarda da kaçak olduğunu, lüks ve şatafat içerisinde bir yaşam sürüldüğünü ve bunu kabul etmediğini seçim sonuçları ile tescil etmiş oldu. Yargı kararları ile iki kez kaçak duruma düşen Kaçak Saray'a en ağır Kaçak kararı seçim sonuçları olmuştur. Kaçak Saray’da ikamet edenler tahliye edilmeli." dedi.

Atatürk'ün vasiyeti ihlal davası 9 Haziran'da
Kaçak Saray mücadelesinde önemli bir eşik olan Atatürk'ün Vasiyeti İhlal davasının 9 Haziran'da karara bağlanacağını belirten Candan" 9 Haziran'da saat 10.00 da 26.Asliye Mahkemesinde görülecek karar duruşmasına herkesi davet etti.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar