banner864

'MİT Emniyet'e baskın yaptı' 24 Şubat 2014, 19:36

MİT görevlilerinin Kahramanmaraş Emniyeti'ne baskın yaptığı iddia edildi. Vali Şükrü Kocatepe ve Ulusal Kanal'ın ulaştığı MİT yetkilisi haberi yalanladı. Ancak hemen ardından Kahramanmaraş Emniyeti'nde 28'i müdür 34 polisin görev yeri değiştirildi.
MİT görevlilerinin Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şuçlarla Mücadele Şubesi'ne baskın yaptığı öne sürüldü. İddiaya göre 4 MİT mensubu KOM şubesine baskın yaparak birimde çalışan herkesi zorla dışarı çıkardı.

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe baskın iddialarını yalanladı. MİT görevlilerinin emniyeti ziyaret bile etmediğini söyledi. Yalanlamadan kısa bir süre sonra Kahramanmaraş'ta 28'i müdür 34 polisin görev yerlerinin değiştirilmesi ise kafaları karıştırdı.

Ulusal Kanal baskın iddiaları üzerine MİT Basın Müşavirliği'ni aradı. Görüştüğümüz MİT yetkilisi de baskın iddialarını yalanladı, valinin açıklaması doğrudur ifadelerini kullandı. MİT yetkilisi iddiayı ortaya atanlarla ilgili yasal yollara başvurulacak mı sorumuzu ise yanıtsız bıraktı, "ortalık yalan haberden geçilmiyor" demekle yetindi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar