banner864

MİT'ten 6 il için canlı bomba uyarısı 27 Temmuz 2015, 19:43

MİT, PYD’nin silahlı kolu YPG’ye, Türkiye’de faaliyet gösteren yasadışı sol örgütlerin mensuplarının da katıldığı belirledi. Bu kişilerin kaçak yollardan Türkiye’ye sızıp, Suriye sınırında görev yapan asker ve polislere karşı kanlı eylemler düzenleyebileceği belirtildi.
Yasadışı sol örgütlerin mensuplarının PKK'nın Suriye kolu PYD’nın silahlı kanadı olan YPG’ye katıldığı belirtildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın bu kapsamda, Ayn El Arap ve çevresinde YPG saflarında savaşan 91 kişiyi tespit ettiği öğrenildi.

İstihbarat verilerine göre, yasadığı sol örgütlerden 91 kişi YPG’nin yanında yer aldı. Bu çerçevede, MLKP’den 49, Devrimci Karargah Örgütü’nden 2, İbocu Dönüşüm Hareketi’nden 1, Maoist Komünist Partisi’nden 1, DHKP/C’den 2, TKP/ML’den 13, Marksist Leninist Silahlı Propaganda Birlikleri’nden 3, TKP KIVILCIM’dan 5, SDP’den 13, Anarşistler Grubundan 1 ve Türkiye Komünist Emek Partisi/Leninist’ten 1 kişi YPG Güçlerine katıldı.

MİT bu kişilerin kaçak yollardan Türkiye’ye sızıp Suriye sınırında görev yapan asker ve polislere karşı intihar saldırısı ve kanlı eylemler düzenleme olasılığının bulunduğunu rapor etti.

Kimlik bilgileri ve fotoğrafları belirlenen 91 kişilik liste, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Kilis, Diyarbakır ve Mardin illerindeki güvenlik güçlerine dağıtıldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar