banner864

MİT TIR'larının durdurulmasıyla ilgili 4 savcıya tutuklama 06 Mayıs 2015, 17:57

Hatay'daki MİT tırlarının durudurulması ile igili yürütülen soruşturmada 4 savcı 1 albay tutuklandı. Tarsus 2. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklanan Eski Adana Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, Başsavcıvekili Ahmet Karaca, Savcıları Aziz Takçı ve Özcan Şişman ile dönemin alay komutanı Albay Özkan Çokay'a "hükümete darbe yapmaya teşebbüs" ile suçladı
Adana ve Hatay'da Suriye'ye giden silah ve mühimmat yüklü MİT TIR'larının durdurulması ile ilgili soruşturmada 5 kişi tutuklandı.

Tarsus 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi, dönemin Adana Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, Başsavcıvekili Ahmet Karaca, Savcıları Aziz Takçı ve Özcan Şişman ile dönemin Adana İl Jandarma Komutanı Albay Özkan Çokay'ın tutuklanmasına karar verdi.

Dönemin Adana Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, Başsavcı Vekili Ahmet Karaca, savcılar Aziz Takçı ve Özcan Şişman hakkında soruşturmalar sürerken, TIR'ları arayan askerler hakkında 'casusluk' suçlaması ile dava açılıp, celseler gizli yapılmaya başlandı. Bu arada HSYK'nın incelemeleri tamamlandı ve usul gereği tutuklanma istemleri olay yerine en yakın yer olan Tarsus Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Bu mahkeme de 4 savcı hakkında tutuklama kararı verildi. Bu arada ilin en yüksek rütbeli komutanı olması nedeniyle Adana eski İl Jandarma Komutanı Albay Özkan Çokay hakkında da yine HSYK tarafından talep edilen tutuklama istemi, Tarsus Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Hakkında tutuklama kararı çıkartılan savcı Özcan Şişman, DHA muhabirine tutuklama kararıyla ilgili yaptığı ilk açıklamada şöyle dedi: "Hukuksuzluğun olduğu bir yerde hukuksuzluk devam ediyor. Güce biat edenler, hukuku yok sayarak, gücün talimatını yerine getiriyorlar. Birilerinin gazını almak için bizi tutukluyorlar. Yaşadığımız süreç budur. Daha önce de dile getirdiğim gibi hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şey yok. Bütün işlerimizde hukuk neyi gerektiriyorsa onu yaptık."


ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar