banner864

MiT TIR'larına yayın yasağı! 14 Ocak 2015, 14:10

MİT TIR'larının Suriye'ye mühimmat taşıdığına yönelik jandarma dosyası internete sızdırıldı. Bir sosyal medya hesabı üzerinden yayınlanan belgelerde askeri savcılık raporu ve aramaya katılan askerlerin ifadeleri yer aldı. TIR'ların bomba yüklü olduğu belirtilen belgelere ilişkin tüm haberlere yayın yasağı getirildi, belgelerin yayınlandığı internet sayfalarına erişim engellendi.
Suriye'ye mühimmat taşıyan MİT TIR'larına ilişkin Jandarma soruşturmasının belgeleri ortaya çıktı.

Bir sosyal medya hesabı üzerinden yayınlanan belgeker arasında MİT TIR'larına ilişkin asker savcılık raporu ve MİT TIR'larında arama yapmak isteyen jandarma görevlilerinin tanık ifadeleri yer aldı.

Gerek askeri savcılık raporunda gerekse arama yapan jandarmaların tanık ifadelerine göre MİT TIR'ları mühimmat yüklüydü.

Belgelerin internet sitelerinde yayınlanmasının ardından jet hızıyla yayın yasağı kararı alındı. Adana 5'inci Sulh Ceza Mahkemesi Hatay, Kırkhan ve Adana'da MİT'e ait araçların durdurularak aranması olayıyla ilgili her türlü yayını yasakladı.

Bir yasak kararı da RTÜK'ten geldi. RTÜK "MİT TIR'ları ile ilgili tüm haberlere yayın yasağı getirildiğini" duyurdu. Belgelerin yayınladığı internet sayfalarına erişim engellendi.

Aydınlık Gazetesi yaklaşık 1 yıl önce 21 Ocak 2014'te Suriye'ye giden MİT TIR'larının taşıdığı füze başlıklarının fotoğrafını yayınlamıştı.

Yorum Gönder