banner864

MİT'e ağır suçlama! 21 Kasım 2013, 21:28

MİTeşkilatı, Mısır'a karşı halkı kışkırtmak ile suçlandı. Mısır'ın önemli gazete ve televizyonları, MİT'in 19 Kasım tarihinde Tahrir Meydanı'nda devrim şehitleri için kurulacak anıta protesto eylemi örgütlemeye çalıştığını iddia etti. Tepkileri, Aydınlık Gazetesi haberleştirdi.
OnTv'de konuşan Siyaset Bilimci Mahmut Muhiddin, Müsteşar Hakan Fidan'ın Amerika tarafından Orta Doğu ülkelerini birbirine düşürmek için kullanıldığını belirtti. Muhiddin, Katar'dan maddi destek sağlayan MİT'in Mısır'da halkı kışkırttığını kaydetti.

El Youm El Sabi Gazetesi de Erdoğan'ın Mısır hükümetine komplo kurduğunu belirtti. Görüşlerine yer verilen Hükümet Sözcüsü Mazhar Şahin, Türkiye'nin Mısır'ı 30 Haziran'a geri götürmek istediğini anlattı. Şahin bu kapsamda Türkiye'nin İhvan ile birlikte çalıştığını anlattı.

El Vatan Gazetesi ise Türk ve Katar istihbaratının ortak bir çalışmayla Mısır'daki devrim hükümetini düşürmeyi planladığını yazdı.

Mısır basını Türk Özel Kuvvetleri'nin operasyona katıldığı iddiasını da gündeme getirdi. El Meşveret Gazetesi, bir belge yayınladı ve Özel Kuvvetler'in Mayıs ayında Sisi ve birçok önde gelen komutanı tutuklamayı planladığını yazdı.

Türk Dışişleri Bakanlığı ise yazılı açıklamayla iddiaları yalanladı.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar