Muazzez İlmiye Çığ'dan Davutoğlu'na sert eleştiri: Onlar bize taziyede bulunsun, özür dilesinler 24 Nisan 2015, 15:11

Televizyonda Ermenilere taziyette bulunduğunuzu duyunca birden şaşırdım. Sizin herhalde olaylardan hiç haberiniz yok ve ailenizden hiç kimsenin Haran’da camiye doldurulup yakılanlardan veya diğer illerdeki korkunç katliamda öleniniz yok ki, taziyette bulunmaya kalkıyorsunuz. Yazıklar olsun! 
İçinde yaşadığı devletine baş kaldırıp savaş ettiği, düşmanlarla bir olup yüzyıllarca birlikte yaşadıklar halkı yakıp, kılıçtan geçirip öldüren daha doğrusu soykırım yapan, düşmanlara kendi askerimizin depolarını bildirip bombalattıran Ermenilere taziyet!
Onları hemen oradan (Rusların yaptığı gibi) sınırdışı etmek varken; Devlet, asker gözetimi altında, hatta doktor da bulundurarak ve yer vererek güney illerimize göç ettirdi. Bunlar oralarda da boş durmadılar. İngiliz ve Fransız askerlerinin üniformalarını giyip, oradaki halka yapmadıklarını bırakmadılar. 
İlk Türk hükümeti ile Fransızlar hükümeti anlaşınca, yaptıklarının cezasını görecekleri korkusu ile 4 binden fazla Ermeni Suriye’de Lazkiye limanına gidip kendilerini alacaklarına inandıkları Fransız gemilerini 6 ay beklediler, hastalananlar ölenler oldu ama güvendikleri Fransızlar almadı onları. Mısır gemileri aldı ancak.
Biz onları, bu yaptıkları ile suçlayacağımız yerde, “soykırım yapmadık” diye kendimizi savunuyoruz, üstelik bir de taziyede bulunuyor devletin Başbakanı!  Kimin namına? İçi yanmış insanlarımız namına bunu yapamazsın Başbakan! Onlar bize taziyede bulunsun, özür dilesinler.

Muazzez İlmiye Çığ

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar