banner864

Müftüden cemaate: İran’a gidin! 15 Temmuz 2015, 14:31

İstanbul Bağcılar İlçe müftülüğü, Şii yurttaşların ibadet ettikleri Ehlibeyt camisinin elektriğinin kesilmesi üzerine yapılan başvuruda dernek başkanına “İran’a gidin” dedi.
İstanbul Bağcılar Hürriyet mahallesinde bulunan ve ağırlıklı olarak Şii yurttaşların ibadet ettiği Ehlibeyt camisinin elektriği borcundan dolayı kesildi. Karanlıkta namaz kılmak zorunda kalan vatandaşlar duruma tepkili. Caminin elektiriğinin tekrar açılması için harekete geçen dernek başkanı Musa Oruç’a Müftülükten verilen yanıt ise şaşkınlık yarattı.

Aydınlık gazetesinden Erkin Öncan'ın haberine göre, Oruç, caminin elektriğinin borcundan ötürü 6 ay önce kesilmesi üzerine İlçe Müftülüğüne başvurdu. Müftü Hasan Hüsnü Sula’ya durumu aktaran Oruç’a, “İran’a gidin, size İran baksın” yanıtı verildi.
Olayı Aydınlık’a değerlendiren Oruç, camiye elektrik sayacının Diyanet İşleri Başkanlığı görevlileri tarafından takıldığını belirterek, “4 sene önce Diyanet’ten gelip camiye elektrik sayacı taktılar, faturayı Diyanet’in ödeyeceğini söylediler. Ancak dört yılın ardından 48 bin lira tutarında elektrik faturasıyla karşılaştık. Faturaların ödenmemesi üzerine Bağcılar Müftülüğü ile görüştüm. Yapılan görüşmede Müftü Hasan Hüsnü Sula bana “O zaman İran’a gidin, ülkeyi terk edin” diye konuştu.
Oruç, 6 aydır karanlıkta ibadet etmeye çalıştıklarını ve mağdur durumda olduklarını vurguladı.
Konuyla ilgili görüşmek istediğimiz müftülük görevlileri ise bu konuda görüş bildirmeye yetkili olmadıklarını söyleyerek, sorularımızı yanıtsız bıraktı.
Etiketler

Yorumlar

[email protected] :

o müftü falan değil o provakatör, o bu ülkenin sahibi sanıyor kendini, oysa beleş yiyiciler onlar, onlar üretmek hep tüketirler, muaviye zihniyeti, islam bu değil, bunlarda islam değil, bunlar yezid yezid,

Ayhan Kultu :

bunlar camide imamlık yapıp sadece günde 5 vakit namaz kıldırırırken otudukları ev devletten yakıkları gaz kullandıkları su ve elektirik devletten birde benim paramla ayda en az 3 milyar lira maaş alıyorlar. bunların karşılığında yaptıkları tek şey diyanetteki abilerinin politikaları doğrultusunda insanlara gaz vermek. Allah sizleri bildiği gibi yapsın.

yücel :

bunlar muaviye saltanatı sürüyorlar

Fazıl Agiş :

türk vatandaşlarını ki bu vatandaşlar askerliklerini yapıyor ve vergi veriyorlar, bunları ülkeden kovma hakkı ve yetkisi olmadığı gibi bu ifadeyi kullanması da suçtur. müftü burada türk vatandaşı şiilere hakaret ederek mezhepçilik yapmakla bölücülüğe alet olmuştur.şiilik de sadece iranlılara mahsus mezhep de değildir. her milletten şii vardır. üstelik verdikleri vergilerin hizmet olarak kendilerine dönme hakkı olduğu halde bu hakkın gasp edilmesi söz konusudur. durum için savcılığa suç duyurusunda bulunulmalıdır.

Ali AYDIN :

bi̇zler türki̇ye cumhuri̇yeti̇ne vergi̇ vermi̇yormuyuz peki̇ o zata sorun seni̇n maaşini ve gi̇tti̇ği̇n cami̇yi̇n elekti̇ri̇ği̇ni̇ ve o cami̇ni̇n görevli̇leri̇ni̇n maaşini ki̇m veri̇yor o zaman bi̇zi̇m ödedi̇ği̇mi̇z vergi̇ler haram ve zikkim olsun i̇şte türki̇ye gerçeği̇ bi̇z kendi̇mi̇ze türk demekten gurur duyuyoruz ama kani bozuklar bi̇zleri̇n yüzünü nerelere çevi̇ri̇yorlar bi̇zler Allahın izniyle namerde muhtaç olmayacağız Allah onları ıslah etsin doğru yola yüzlerini çevirsin inşAllah

Uyan ! :

diyanet isleri baskani 1 milyon tl lik arabaya binmezse elektrik faturasida ödenir. ayrica gün gelir devran dönerse birileride o müftüye hadi suudistan a diyebilir.

hamza aslan :

emevi kafalılar ne olcak. bunlar müslüman olcak ta islama faydalaır olacak. bunların tek bildiği emevi zihniyetini yaşatmak, ayımcılık mezhepçilik, ve yıkıcılık,. abd kuklalığı ve dünya perestlik... işte bu batıl zihniyet yüzünden islam dünyası bu halde..

E.Özaydin :

o müftüye ancak cüüüüs denir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar