banner864

Muhalefet ABD'ye gidiyor 27 Ekim 2013, 12:38

Türkiye seçim atmosferine girmeye hazırlanırken siyasi partilerin Amerika programları hızlandı. CHP ve BDP heyetleri ardı ardına Amerika'ya gidiyor. BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ziyareti bugün başlıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Kasım ayı sonunda Amerika'da olacak.
 Seçim ve açılım tartışmalarının hızlandığı bir dönemde muhalefet partileri, Amerika Birleşik Devletleri ziyaretleri için harekete geçti. BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Dış İlişkilerden Sorumlu Eş Başkan yardımcısı Nazmi Gür bugün Amerika'ya gidiyor.
İkili 28-29-30 Ekim tarihlerinde Washington'da çeşitli temaslarda bulunacak. Demirtaş ve Gür, 28 Ekim'de BDP Washington Temsilciliği tarafından düzenlenen konferansta konuşma yapacak.

BDP heyeti 29 ve 30 Ekim'de ise ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland dahil olmak üzere bir dizi temasta bulunacak. Heyet 4 Kasım'da Türkiye'ye dönecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha önce ertelenen  Amerika ziyaretinin tarihi de belli oldu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 30 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında Washington’da olacağı öğrenildi. 

Üst düzeyde temas olanağı bulunmaması nedeniyle Kılıçdaroğlu Amerika programını ertelemişti. Bu konuda bir değişiklik olmadı. Ancak ABD’nin Ankara Büyükelçisi Frank Ricciardone ile Ankara’da bir otelde 2 buçuk saat baş başa bir görüşme yapmıştı. İşte bu görüşmede Ricciardone'nin Kılıçdaroğlu'nun üst düzey temas şartından vazgeçiridiği belirtidi.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mahmut çevik :

amerikadan ve avrupadan icazet alacak chp istemiyoruz ve böyle bir chp ile de ittifak yapılamaz.tgb,add ve diğer derneklerin işçi partisi ni desteklemelidir bizlere atatürk gibi dimdik ve onurlu duran işçi partisi gereklidir.

Malik boyraz :

amerika deyil gonul isterki anitkabire gitseler

alettin arslan :

kılıçdaroğlu kendinden önceki chp.genel başkanlarının ne yaptığına bakıp bir düşünsün oluru emperyalistlerden deyil yüce türk ulusundan alacak avrupa birliği ilerleme raporlarına göre deyil bizim kültürümüze toplumca genel kabul görmüş geleneklerimize göre politika üretsin

serkan acarel :

aman sayin kilicdaroglu abd ye güvenme, sakina güvenme, cünkü abd cok uyanik, tilki gibidirler. bunlara güvenilmez. onlarin amaci sirf kendi cikarlari, dikkat et sayin kilicdaroglu.

Kemal Okcuoglu :

bdp esbaskaninin amerika nin tayin ettigi bir esbaskan oldugu biliniyor, onu bosverin. acaba kemal kilictaroglu'nun bu ziyaretinin amaci bop baskanliginialma sinin alametleri olarakmi yorumlamak gerekir....

Şahsine çiftçi :

Tabi canım ne üs düzey yönetimi imiş sen feytullah gülenle görüş yeter değilmi sonra üs düzeyde olmasın abd olmasın işin içinde biz abd sömürgesimi olduk ki onların uygun gördüğü birileri başa gelecek yani karar merci bu abd öylemi kabul edilmez bir durum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder