'Muhalefette değiliz, biz çoğunluğuz' 02 Ekim 2014, 19:35

CHP’de dün yapılan Grup Başkan Vekilliği seçiminde bir sürpriz yaşandı. Kılıçdaroğlu’nun adayı Levent Gök 46 oyla seçilemedi. Ulusalcı vekillerin adayı İzzet Çetin ise en çok oyu aldı. Salt çoğunluk için gerekli 65 oya ulaşılamadığı için seçimler ertelendi.

CHP'de seçim paylaşan: ulusalkanal
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin istifası ile boşalan Grup Başkanvekilliği seçimin sürpriz yaşandı.  CHP lideri Kılıçdaroğlu’ nun adayı Levent Gök iki turda da yeterli oyu alamadı. İlk turda 45 oy alırken ikinci turda 46 oyda kaldı. 

Seçimde en çok oyu alan milletvekili ise Ulusalcı milletvekillerinin grup başkanvekili adayı İzzet Çetin oldu. Çetin 49 oy aldı.

İki turda da salt çoğunluk olan 65 sınırının geçilememesi nedeniyle seçimler bayram sonrasına ertelendi.

Edinilen bilgilere göre Kılıçdaroğlu’ nun Parti Meclisinde başdanışmanı Murat Özçelik’e yer açmak için Levent Gök’e destek verdi ve bu durum tepkilere yol açtı.

Meclis’te dün bir basın açıklaması yapan Süheyl Batum, bu sonuçların ulusalcıların azınlıkta değil çoğunlukta olduğunu gösterdiğini belirtti. 

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

cenap aytepe :

kurultayda muharrem inceye zulüm edildi bunun bedelini kılıçtaroğlu ödeyecek artık bu partiye söz geçiremez .atadığı belediye başkanlıklarının etkinliklerine baksın ama zaten amerikada cemaatle konuşmadımı atila kart cemaatler bin yıllık gerceğimiz anayasal güvence istemedimi güle güle kılıçtaroğlu.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar