banner864

Muharrem İnce: CHP'nin aldığı sonuca başarı dersek... 19 Temmuz 2015, 14:45

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce 7 Haziran seçim sonuçlarının CHP açısından başarısızlık olduğunu söyledi. İnce, "CHP'nin aldığı sonuca başarı dersek hem siyaset bilimine hakaret etmiş hem de CHP'ye haksızlık etmiş oluruz" dedi.
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisinin 7 Haziran'daki seçim sonuçları değerlendirmelerini eleştirdi. İnce, alınan sonucun başarı olarak nitelenmemesi gerektiğini belirtti.

İnce Sözcü gazetesine röportaj verdi. Seçim sonuçlarını değerlendiren İnce, "Ortada başarı falan yok. Ana muhalefet partisi oylarını arttıramamıştır" dedi.

Muharrem İnce, "CHP başarılı oldu" söyleminin siyaset bilimine hakaret etmek anlamına geldiğini şöyle ifade etti: "Ortada başarı falan yok. Ana muhalefet partisi oylarını artıramamıştır. 13 yıllık bir iktidar, az bir milletvekili farkı ile tek başına iktidarı kaybetmiştir. Ama kaybettiren de biz değiliz. Kaybettiren; HDP'nin barajı aşmasıdır. O nedenle CHP'nin aldığı sonuca başarı dersek, hem siyaset bilimine hakaret etmiş, hem de CHP'ye haksızlık etmiş oluruz."

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ugur :

Sanırım CHP , AKP ile koalisyona girerse, bir sonraki seçimlerde bu sonuçları bile göremeyecektir.

gungor :

dogru ama eksik soylemis; secim barajinin %5'e indirilmesi de gerekli. koskoca tertemiz vatan prtisi sadece 160 000 mi oy almaliydi,

melsa :

bakın bu ülkenin siyaset anlayışında ,ülkedeki seçmenin yüzde 60 ı sağcıdır.sol enfazla yüzde 40 alır..ancak sağda birlik yoksa solun oyu artar...şuan insanların eğilimi sağda...ne yaparsanız yapın sol tek başına iktidar olmaz..chp 2002 seçimlerinde alabileceği en yüksek oyu aldı.tabi gerçek sonuçları bilen bilir bunu...

melsa :

:) halkın oy sonuçlarımıymış açıklanan...akp nin bir kısmı saadet e kaydı,mhp nin akp deki oyları geri geldi.chp yine klasik oyunu aldı.sadece chp den diğer yöne kayanlar vardı.ben daha çok partinin çıkacağını tahmin ediyorum...oyların sayımında açılan sandık sayısı yüzde 60 a gelince bu sonuç ,denklik sağlandığına göre... oylar hdp ye falan kaymadı...türkiye siyasetindeki gündem kürt isyanları,kürdistan kurulumu olunca bir aktör çıkarılması gerekiyordu.hdp de apodan emir almadan hareket edemediği için daha kontrol edilebilir düzeydeydi. hdp buyüzden barajı aştırıldı...daha önceki seçimlerdede ,gelecek seçimlerdede zaten barajı aşabilecek oy potansiyeline sahipti.

Fikret Karataş :

ona başarı demeyelim. senin aldığın sonuca ne diyelim?... biraz ayıp olmuyor mu? bu kafa ile chp nin genel başkanlığına soyunuyorsun. yemezler elbet!...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar