Mursi gitti, Hamas gidiyor sıra Tayyip’te mi 19 Temmuz 2014, 13:05

 İhvan-Hamas-Tayyip!..

Seyyid Kutup ile Hasan El Benna’nın yarattığı kavgacı-kanlı siyasal islamın günümüzdeki üç önderi olarak kabul ediliyorlar.

Hoş Mursi’yi yaratan CIA, Hamas’ı Mossad, Tayyip’i omuzlayan ABD ama Washington, Libya’da elçisi öldürüleli beri strateji değişikliğine gitti ve başta Suriye’de olmak üzere bölge politikalarını revize ederek bilinç altlarında siyasal islam olan kadroları tasfiye ediyor.

Malum önce Mursi’nin ipi çekildi.

Görülüyor ki Hamas’ın tasfiyesi de an meselesi zira İsrail kara harekâtını başlattı.

Peşi sıra Tayyip olur mu onu bekleyip göreceğiz ancak bize sorarsanız IŞİD olayından Kürdistan’ın bağımsızlığa yelken açması ve Ekmeleddin İhsanoğlu’nun cumhurbaşkanlığına aday yapılmasına kadar pek çok şey sanki tesadüf değil proje gibidir...

Bu arada One Minute cengaveri Başbakanımız Suriye’ye olduğu gibi İsrail ile niçin ticareti askıya almıyor?

Taşıdığı Siyonist madalyaya saygı için mi?

NOT: TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, dünkü yazıma bir açıklama yaparak siyasete girmeyeceğini ve bütün partilere eşit mesafede olduğunu söyledi.

HALK TV, DÖNEKLERİN PAPAZI MI?

Hakan Aygün’den Mehmet Altan’a, Ergun Babahan’dan Doğu Ergil’e dünün Tayyip şakşakçıları şimdilerde günah çıkarmanın peşindeler.

Ve heyhat Halk TV onların günah çıkarmasına Katolik kilise papazları misali aracılık ediyor.

İyi de arkadaş bizim inancımızda günah çıkarmak var mı?

Günah işleyen önce tövbe eder yani çıkar toplumdan özür diler.

Bunlarda böyle bir şey yok.

Tersine hiçbir şey olmamış ya da yapmamışlar gibi bir de zeytinyağı misali üste çıkıyorlar.

Benim anlamadığım Fethullah Cemaatinin sempatizanı Bugün gazetesinde Ergenekon ve Balyoz kahramanlarına hakaret yazılar yazıp Tayyip Erdoğan’ı Atatürk ile kıyaslayan Hakan Aygün gibi birinin CHP kanalı Halk TV’ye genel yayın müdürü yapılması ve hala ısrarla orada muhafaza edilmesidir.

BAYRAĞI İNDİRTEN, TC’Yİ İNDİRENDİR

Seçim yaklaştığında bayrağı hatırlıyor.

30 Mart seçimi öncesinde de bayraklı klip hazarlatmıştı.

Aynı Tayyip Erdoğan önceki gün bayrak indirmeyi rutin hale getiren bölücü-yıkıcı güruha güya gözdağı verdi ve tehdit etti.

Yemezler efendim zira T.C. ibareleri Valiliklerden ve Bakanlıklardan indirildiğinde amiyane tabirle “Bu ne bok yemektir” demeyip tersine “Madem o ibareleri indirdin niye tekrar taktın” diyerek ilgili Valiye mesaj gönderen bir Başbakan’ın şimdi ettiği bu sözler sadece seçime matuf olabilir.

Buradan hareketle TC ibaresini devletin makamlarından indirenler ve onu onaylayanlar gerçekte bayrağın indirilmesine zemin hazırlamadılar mı?

FİLİSTİN İLE KIRIM İHANETİ ÖDÜYOR!

1990’lı yılların ikinci yarısıydı.

Dönemin Cumhurbaşkanı Demirel’in İsrail ziyaretine katılmış ve Mescid’i Aksa’nın bahçesinde bir Filistinli aydından şunu dinlemiştim:

- “Allah ve tarih bize Türklere yaptığımız ihanetin bedelini ödettiriyor!”

Bu müthiş itirafı bir Araptan duymak beni şaşırtmış ve o dönem yazdığım Türkiye Gazetesi’nde bu ifadeyi fotoğraflı olarak manşetten duyurmuştum.

Benzer bir hadise 1683’teki Viyana kuşatmasında “Osmanlı kıymetimizi anlasın” deyip savaş alanını ve mevziyi terkeden Giray Han’ın Kırım’ı için geçerlidir ki o gün bugün Kırımlılar boyuna sürgün ediliyor...

Kuşkusuz bunları yazmakla amacım asla Gazze’de olanlara oh olsun demek değil ve olamaz tersine İsrail’in yaptığı bu alçaklığı lanetliyorum...

Ve son bir not: İsrail zulmü bağlamında feveran eden ümmetçiler IŞİD’ın zulmettiği Telafer Türkmenleri için neden kayıtsızdır?

GENELKURMAY’A BU KİN YAKIŞMIYOR!

Fethullah ile Tayyip bile pes etti Genelkurmay’ın kini sürüyor.

Evet Genelkurmay Başkanlığı’nın 5’i general-amiral 28 TSK personeline koyduğu Ordu evi yasağı devam ediyor ki yasaklananlardan biri şanlı ordumuzun itibarı ve silah arkadaşlarının hukuku adına Deniz Kuvvetleri Komutanlığı makamını elinin tersi ile iten kahraman Nusret Güner Paşa’dır...

Peki Ordu evi yasağı niye mi?

Genelkurmay’ın Balyoz ve Ergenekon kahramanlarını gerektiği kadar sahiplenmemesini eleştirdikleri için!

Doğru ya da yanlış böyle bir algı bütün toplumda vardı. Dolayısı ile o günün ikliminde o tür eleştirilerin normal karşılanması, aşırılıklar oldu ise de bugün hoş görülmesi lazım... Ayrıca eleştiri kuruma değil, yönetim tarzınaydı.

Bu yasakta ısrarlı olanlara tavsiyemiz, silah arkadaşlarına değil, Atatürk Cumhuriyetinden rövanş almak isteyenlere, Ermenilerden özür dileyenlere, Kürdistan’ı inşa edenlere ve Barzani ile kol kola girenlere kin duysunlar zira ettikleri yeminin içeriği malumdur...

Sabahattin Önkibar / Aydınlık
Etiketler

Yorumlar

Ataturk1 :

turkiye'de yapilan en buyuk hata akp'nin basa getirilmesidir. kotu baslayan bir proje tamamlanamayacaktir. akp gittiginde turkiye'miz kendini hemen toparlayacakir. saygilarimizla

uzaktan :

elinize ve kaleminize saglik, sayin onkibar.

yildiz taskin donmez :

Hadi BAKALİM TEK TESİLLİM Mursi ve Hamas dan sonra darısı başımız. ..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar