banner864

Mustafa Mutlu'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı 07 Haziran 2015, 21:18

 Gazeteci yazar Mustafa Mutlu, Ulusal Kanal canlı yayınında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı yaptı.

Ulusal Kanal'da Seçim Özel 2015 programınında seçim sonuçlarını değerlendiren usta gazeteci Aydınlık gazetesi yazarı Mustafa Mutlu, 7 Haziran 2015'te CHP'nin Türkiye genelinde % 25 oy almasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet etti. İstifa etmesinin nedenini ise, Mutlu şu şekilde sıraladı.

CHP'de %10 luk bir hedef kaybı var. Bu çok ciddi bir kayıp. Bu nedenle Kemal bey hemen istifa edin. İstifa etmeniz takdirde CHP ve Türkiye'nin önünü açılacak. Çünkü bu sonucun nedeni, CHP'ye getirdiğiniz Mehmet Bekaroğlu'dur, sizin bu partiye getirip yönetici yaptığınız Sezgin Tanrıkulu'nun neden olduğu sonuçtur bu. Sizin "Ermeni sorunu vardır" diyen adayı 1. sıraya koymanızın nedenidir bu. Sizin Ekmeleddin İhsanoğlu'nu hiçkimseye sormadan Cumhurbaşkanı adayı yapmanızın nedenidir bu. Yine sizin "Tıpış tıpış gelecekler" demenizin nedenidir bu. O yüzden Y-CHP'yi gerçek CHP'lilere bırakın. Y- CHP iflas etti. Y- CHP gibi bir şey yok artık!

İşte cesur kalem Mustafa Mutlu'nun Ulusal Kanal canlı yayınında yaptığı o konuşma

Yorumlar

TC KAYIP-ŞEHİT :

ABD İSTERSE ANCAK....

Mustafa BAHADIR :

mustafa mutlu,sıraladı.hepsi doğru ve somut hatalar.seçmeni,sandık başında zorda bırakan zihniyetin chp nin başında durması üzücüdür.tek isim:muharrem ince!

Ferda :

kesinlikle doğru, bütün kalbimle destekliyorum. yaşamım boyu ilk defa oyumu chp ye ellerim titreyerek, düşünerek verdim.

Mutlu :

kıllıçtaroğlunun tayyipten farkı yok adam seçimi kaybediyor zafer kazandık diyor sahte demokrat millete demokrasi yutturmaya çalışıyor

Can :

erdoğan istifa etmeli. devletin parası ile savunduğu akp tepe taklak oldu

bir vatandas :

sn.mutlu sonuna kadar hakli yeter sn.kilicdaroglu chp sizin ciftliginiz degil.

Ufuk :

kemal bey deniz baykal dönemindeki oyların bile gerisine düştü, bu kaybettiği beşinci seçim oldu, ama istifa edecek göz yok onda.

Ah Vatan :

mustafa mutlu gerçekleri söylemiş.kılıçtaroğlu önceki seçimden çok fazla bir oy almadığı açık ve nettir. başarıyı demirtaş yapmıştır. chp nin başına muharrem ince geçmelidir. bu gün başbakan adayı muharrem ince olsaydı chp yüzde 45 i bulurdu.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar