banner864

Musul operasyonu için geri sayım başladı 04 Temmuz 2015, 16:47

Irak İçişleri Bakanlığı, IŞİD işgalindeki Musul kentini kurtarma operasyonunun yakın bir zamanda başlayacağını duyurdu. Uçaklar halkı operasyona karşı uyaran bilgidiriler dağıtıyor. Operasyonun Amerika'nın eşgüdümünde Peşmerge ve Irak ordusuyla birlikte yapılması düşünülüyor.
Amerika eşgüdümünde Peşmerge ve Irak güçleri tarafından hazırlıkları sürdürülen Musul Operasyonu için geri sayım başladı. Irak İçişleri Bakanlığı, Musul kentine uçaklardan bildiriler atarak, kurtarma operasyonunun yakında başlayacağını duyurdu.

Rûdaw’a konuşan KDP Musul Sorumlusu Said Memuzini, duyurunun Irak Hava Kuvvetleri’ne bağlı savaş uçakları tarafından bildiriler atılarak yapıldığını aktardı. Memuzini, bildiride Musul halkına uyarı yapılarak, kendilerini korumalarının istendiğini belirtti

KDP’li sorumlu, "Irak İçişleri Bakanlığı”nın kaşesini taşıyan bildirilerin, Peşmerge Güçleri’nin konuşlandığı alanlara da düştüğünü söyledi.

Irak İçişleri Bakanlığı ayrıca, operasyonla ilgili tüm gelişmelerin Musul FM radyosunda yayımlanacağı bilgisini de verdi.

IŞİD’in Irak’taki merkezi olan Musul, 2014’ün Haziran ayından bu yana işgal altında bulunuyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar