banner864

Muzaffer Tekin hayatını kaybetti 01 Nisan 2015, 23:33

Henüz genç bir teğmenken adını tarihe altın harflerle yazdırmıştı. Türkiye'ye kurulan kumpasa karşı mertçe direnen bir Albay olarak hayata veda etti Muzaffer Tekin
1969 yılında Kuleli Askeri lisesinden, 1972 yılında da Kara Harp Okulu'ndan Piyade Teğmen rütbesiyle mezun oldu. İlk görev yeri Bolu Komando Tugayı'ydı. 

Bir yıl süren kıta hayatının ardından, Kıbrıs Barış Harekatı'na katıldı. Bu genç Teğmen, yakın dostlarının "Zafer Yüzbaşı" dedikleri Muzaffer Tekin'den başkası değildi.

Henüz 1 yıllık teğmen olan Muzaffer Tekin, Kıbrıs Barış Harekâtına Bolu Komando Tugayı 2. Tabur, 2. Takım Komutanı olarak katıldı. Bu harekat onun adını tarihe yazdıracaktı.

Ada'ya ilk ayak basanlardandı. Harekâtta en çok muharebeye giren takımın komutanı oldu. Savaşın en kritip alanlarından biri olan; Lapta ile Karapa arasındaki tepeyi Grivas'ın EOKA-B'cilerinden geri aldı. Başarılarından dolayı "üstün cesaret ve feragat altın madalyası" ile taltif edildiğinde henüz 24 yaşındaydı.

Bolu Komando Tugayı'nın komutanı Sabri Demirbağ bu genç teğmeni "Kıbrıs Barış Harekâtının seyrini değiştiren subay" olarak niteliyordu. Kıbrıs Türkleri, cephe taarruzuyla ele geçirdiği tepeye onun ismini verdiler: "Zafertepe!" 

Muzaffer Tekin, Tuzla'da Alay Nöbetçi Amiri olduğu 18 Mart 1985 günü yaşanan bir gazino baskını ile ilişkilendirilerek, henüz yüzbaşıyken emekli edildi. Ancak mücadelesi sona ermedi. Sivil hayatta da; soykırım yalanından Kıbrıs sorununa kadar birçok alanda çalışmalarını sürdürdü.

Taa ki, Danıştay suikasti ile ilişkilendirilip Ergenekon kumpasına dahil edilene dek!

17 Mayıs 2006'da Danıştay Suikasti gerçekleştirilmiş, Danıştay hakimi Mustafa Yücel Özbilgin şehit edilmişti. Dönemin Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, "Çete'nin başı ordudan atılmabir yüzbaşı" diyerek işaret fişeğini attı. Ardından Muzaffer Tekin Danıştay tertibine dahil edildi.

Muzaffer Tekin bu ağır suçlamayı kaldıramamıştı. Olaydan 2 hafta sonra, canına kıymak istedi. Ancak Tekin kurtarıldı.

4 gün gözaltında kalan Muzaffer Tekin serbest bırakıldı. Adı Danıştay iddianamesinde yer almadı. Dava sürecinde aklanan Muzaffer Tekin için süreç yeniden Ergenekon sürecinde başladı.

Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'ün devraldığı dosya kapsamında, Muzaffer Tekin 2007 yılında tutuklandı.

Zafertepe kahramanı, Muzaffer Tekin 26 yıl sonra Türkiye'ye kurulan tertip kapsamında hedef alınıyordu. İşte onu ölüme götüren süreç böyle başladı.

Kıbrıs harekatı kahramanlarından Albay Tekin'in cenazesi, 03 Nisan 2015 Cuma günü, Üsküdar Selimiye Camiinde, ilkindi namazını müteakiben kılınacak cenaze namazından sonra Nakkaştepe mezarlığında toprağa verilecek.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

Sevgi :

bir kahramanımızı vatansever askerimizi yitirdik ne yazık ki onu yargılananlar onun kahraman yüreğini cesur ruhunu sindirmek istiyorlardı onu küçük düşürmeye karalamaya çalışıyorlardı aynı atatürk'e yaptıkları gibi onu silmeye çalışmaları gibi aynı rauf denktaş'ı son günlerinde bile o kıbrıs kahramanını yıpratmaya çalışmaları gibi .. çünkü bu adamlar vatan haini vatansever kim varsa yok etmeye çalışıyorlar ki istedikleri gibi at koşturabilsinler vatanımızı bozuk para gibi dağıtsınlar satıp savsınlar yüz senedir ülkemizde gözü olanların oyunları'nı tatbik edebilsinler diye .. ege 152 adamız yunanlılar tarafından işgal edilmiş eğer muzaffer tekin gibiler karşılarında dimdik durursa bunu nasıl başarabilirlerdi tabi ki önce bu kahramanlarımızı tasfiye etmeleri gerekiyordu vatanımız düşmanlar tarafından şimdiden işgal altında ..

Ela :

Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor, Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor! Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker! Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer. Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi... Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi. Sana dar gelmiyecek makberi kimler kazsın? 'Gömelim gel seni tarihe' desem, sığmazsın. Herc ü merc ettiğin edvâra da yetmez o kitâb... Seni ancak ebediyyetler eder istiâb.

Şafak :

ona ne kadar benzersek, o kadar adamız...

AHMET BAY :

mekani cennet olsun

Elif :

kumpasla olmayan bir terör örgütü nedeniyle içeri atılması büyük bir suç ve kul hakkıdır,hapiste hastalığı'na rağmen hala dışarı çıkarılmaması ayrıca bir suç ve kul hakkıdrı..kişinin tedavi olması engellenerek ayrıca bir cinayet işlenmiş büyük veballer alınmıştır.Allah gani gani rahmet eylesin

Necdet :

cesaret ve kahramanlık sembolü kıbrıs'ta aynı bölükte savaştığım değerli komutanm üzüntüm sonsuz başımız sağolsun.kumpasçılardan mutlak hesabı sorulacak

kazim :

Allah rahmet eylesin.çok değerli bir insandı.kendisini silivriden tanırım.tahliye olduğunda çapa hast. ziyaretine gitmiştim.gerçek bir kahramandır.vatan dediği zaman ağzından bir vatan daha çıkar.yazık ettiler.bugün vatanseveriz diye televizyonlarda nutuk atanlar inanın onun saçının teli olamaz.onu medyadan değil tanıyanlardan dinleyin.eşi müge teyzeye ve kızı özge hanıma Allah sabırlar versin.o bu aziz vatana hizmetini canıyla ödedi.bu komployu kuranları Allaha havale ediyorum,Allah bilsin...

Güner_İzmir :

milli hükümet günlerini görmeliydi.nurlar içinde yatsın,ailesine baş sağlığı dilerim. diğer sağlık sorunu yaşayan askerlere de mücadele etmelerini ,kansere kesinlikle yenilmemeleri gerektiğini özellikle belirtirim.güzel günler için ölmek yasak,görmeden gitmek yok!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar