banner864

NATO'dan Türkiye açıklaması 28 Temmuz 2015, 13:51

Türkiye’nin talep ettiği NATO toplantısı bugün Brüksel’de başladı. Toplantı açılışında konuşan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Güvenli bölge tartışmalarına değindi. "Türkiye ile Amerika arasında NATO bu çabaların bir parçası değil” dedi. Toplantıya katılan bazı ülkelerin düşük profille temsil edilmeleri dikkat çekti
NATO Konseyi, Türkiye'nin acil çağrısıyla, Genel Sekreter Jens Stoltenberg başkanlığında Brüksel’de toplandı.

Toplantı Türkiye saatiyle 12.00'de başladı. Açış konuşmasını yapan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg çarpıcı ifadeler kullandı. "Türkiye ile teröre karşı ortak mücadele etmeye hazırız" dedi.

"Terörizm hiçbir şekilde haklı olamaz ve tolere edilemez" diyen Stoltenberg terör faaliyetlerine ilişkin Türkiye ile dayanışma içerisinde olduklarını vurguladı.

Stoltenberg Türkiye ve Amerika arasında görüşülen güvenli bölge planına da değindi. NATO’nun güvenli bölge çalışmalarının bir parçası olmadığını söyledi.

Toplantıda bazı ülkelerin daimi temsilci düzeyinden daha düşük bir seviyede temsil edilmesi dikkat çekti. Türkiye’yi NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Fatih Ceylan yerine Daimi Temsilci Yardımcısı Gülin Dinç temsil etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

doğrusu natonun bu açıklaması hayret verici

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar