Ne zaman nasıl profesör olduğu belli değil! 16 Haziran 2014, 20:53

Türkiye, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin Köşk adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu tartışıyor. Usta Edebiyatçı Demirtaş Ceyhun, bu tartışmayı erken başlatan aydınlarımızdan... Ceyhun, 2008'deki yazısında İhsanoğlu'nun Cumhuriyet ve Atatürk karşıtlığını madde madde anlatmıştı. İşte o yazı...
Türkiye, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin Köşk adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu tartışıyor.

Cumhuriyet karşıtlığıyla dikkat çeken İhsanoğlu'nu en iyi anlatanlardan biri de 2009'da kaybettiğimiz Usta Edebiyatçı ve Aydınlık Dergisi Yazarı Demirtaş Ceyhun oldu. Ceyhun, 2008'de kaleme aldığı yazısında, İhsanoğlu'nu anlattı.

Ceyhun, İhsanoğlu'nun babasının, Şapka Devrimi'ne karşı çıktığı için Türkiye'den Mısır'a kaçan Son Şeyhüsliam Mustafa Sabri Efendi'nin yardımcısı olduğunu ifade etti.

Ceyhun, İhsanoğlu'nun 12 Eylül Darbesi'nin ardından yükseldiğini yazdı.

İhsanoğlu'nun yıldızı ise asıl 12 Eylül darbesinden sonra birden olağanüstü parlamıştır. 1980 yılında Suudi parasıyla Kenan Evren'in Yıldız'da bir köşk bağışlayıp kurdurduğu İslam Konferansı Örgütü'ne bağlı İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırmaları Merkezi direktörlüğüne getirilmiştir hemen.

Demirtaş Ceyhun, İhsanoğlu'nun profesör unvanının da şaibeli olduğunu belirtti.

İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Nur Serter, "İhsanoğlu'nun Üniversite'deki dosyasını getirtip incelediğini, ancak nerede ne zaman profesör olduğuna dair dosyada da bir bilgi bulunmadığını ve hemen YÖK'e yazıp profesörlük dosyasını istediğini" söylemişti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

doguş ve aydınlık :

yeni bir kemal dervişimiz oldu

cenap aytepe :

chp mhp.........ey vatan severler .ey muharrem ince ey türk ülküsüne bağlı gençler ey atatürkçüler ey .türk gençliği .vatanın bağrına düşman dayamış hançerini...ne zaman ne zaman .atanın emrini yerine getireceksiniz.

E.Özaydin :

yahu bu adam "arab diktatörleini biri bir devirdik sira simdi suriye de diyen , ve bu konuda da cia ajani gamm fuhler le istanbulda toplani düzenleyen adam degil mi ? yoksa bana mi yabanci geliyor ? eger hal böyleyse varin kilictar oglunu anlayin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar