banner864

Necdet Özel katılmıyor! 14 Ekim 2014, 15:14

ABD Başkanı Barack Obama, yeni Ortadoğu koalisyonu çalışmaları kapsamında 20 ülkenin askeri liderleri ile toplantı yapacak. Washington'da yapılacak olan toplantı Türkiye saati ile 22'de başlayacak. Daveti geri çeviren Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in yerine Genelkurmay Harekât Başkanı Korgeneral Erdal Öztürk toplantıya katılacak.
ABD Başkanı Barack Obama Suudi Arabistan ve Türkiye’nin aralarında bulunduğu 20 ülkenin askeri liderleri ile IŞİD’e karşı stratejilerinin görüşüleceği toplantıya katılacak.

Obama, ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey'in başkanlığındaki toplantıya katılacak. Türkiye saati ile 22'de yapılacak toplantı Washington dışında bir askeri hava üssünde gerçekleştirilecek.

Toplantı ile ilgili Beyaz Saray Ulusal Güvenlik sözcüsü Alistair Baskey açıklama yaptı. Baskey, toplantının koalisyonun inşasıne ilişkin çalışmaların bir parçası olduğunu söyledi.

Toplantıya Avustralya, Bahreyn, Belçika, Kanada, Danimarka, Mısır, Fransa, Almanya, Irak, İtalya, Ürdün, Kuveyt, Hollanda, Yeni Zelenda, Katar, Suudi Arabistan, İspanya, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin askeri temsilcilerin katılması bekleniyor.

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, "Yoğun programını" gerekçe göstererek Dempsey'in davetini geri çevirmiş, yerine Genelkurmay Harekât Başkanı Korgeneral Erdal Öztürk’ü görevlendirmişti.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar