banner864

Necdet Özel'den askerlik açıklaması 11 Ekim 2013, 13:47

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, askerlik süresinin kısaltılmasıyla ilgili konuştu. Özel, AKP Hükümeti ile fikir birliği içinde olduğunu söyledi. Genelkurmay Başkanı zorunlu askerliğin kaldırılmasının şimdilik söz konusu olmadığını belirtti.
 Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, askerlik süresinin kısaltılmasında AKP Hükümeti ile aynı fikirde olduklarnı söyledi.

Kosova'daki ziyaretleri sırasında konuşan Özel, asker sayısındaki azalmayı telafi etmek için de tedbir aldıklarını bildirdi.

Ben, sayın Başbakan ile bu konuyu görüştüğüm zaman, yedek subaylık sisteminin 12 ay, kısa dönem askerlik hizmet süresinin 6 ay olarak devam etmesi konusunda mutabakat sağladık. Uzun dönem askerliğin ise 12 aya inebileceği konusunda bir fikirbirliği içinde olduk.

Özel, zorunlu askerliğin şimdilik kaldırılmayacağını açıladı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin profesyonelleştirilmesinin hedeflendiğini aktaran Özel, "Bugünkü koşullarda karma askerlik sisteminin uygulanması söz konusudur" dedi.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Serdar Gökmen :

asker sayısındaki azalma telafi mi gerektiriyor? nasıl bir tedbir almış?...peşmergemi getirecek, nato askeri mi? yoksa suriyedeki hizbullahı elkaideyi mi geri çekecek...

Ataturk1 :

sizi akp hukumeti oldugunuz konuma getirmistir zaten akp ile hem fikir olmama gibi bir luksunuz de yoktur. akp hukumetinin zararlari telafi edilmelidir.

EMEL DEMIR :

Fikirleriniz birseye yaramaz

ilke :

yazıklar olsun askerimizi ordumuzu ne durumlara düşürüyorlar ama bunun hesabı gün gelip hepinizden sorulucak sıra sizede gelecek

samir :

yaziklar olsun sana

Mustafa Cerit :

zorunlu askerliğin kaldırılması şimdilik söz konusu değilmiş. alıştıra alıştıra. meyve olmadan koparılmaz değil mi? o makam ilelebet sana kalmayacak özel efendi. bu millet senden de bunların hesabını soracak.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder