banner864

Necdet Özel'e istifa çağrısı! 12 Ekim 2013, 13:30

Balyoz davasında cezaları onanan komutanlar, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e "istifa et" çağrısında bulundu. Özel'in "Görevlerinize döneceksiniz. Aksi halde ben de istifa ederim" dediğini açıklayan cezaevindeki komutanlar, "Genelkurmay Başkanı'nın sözünü tutmasını" istedi.
 Balyoz hükümlüsü komutanlar Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i istifaya çağırdı.

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre, Avukat Şule Nazlıoğlu Erol, Yargıtay'ın Balyoz kararlarının ardından Mamak Cezaevi'nde komutanlarla görüştü.
Bu görüşmede, Albay Mustafa Önsel, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in Hasdal Askeri Cezevi'ni ziyaretini hatırlattı. Bu görüşmede, her kuvvet komutanlığının en kıdemlilerinden 4 kişi yer aldı. Necdet Özel komutanlara "Görevinize döneceksiniz" vaadinde bulundu, "Aksi takdirde istifa ederim" dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel "dava dosyasını hukukçulara incelettirdim. Hepinizin suçsuz olduğunu biliyorum. Hepiniz göreve dönecek şekilde hazır olun. Sorgu ifadelerinizi kısa tutun. Mahkeme heyetiyle tartışmaya girmeyin. İyi şeyler olacağına inanıyorum. Ben masaya yumruğumu vurarak işleri halletmem, müzakare yoluyla hallederim. Edemezsem diğerleri gibi çeker giderim" demişti.

Önsel, bütün taleplere uyduklarını ancak Özel'in sözünde durmadığını açıkladı. Önsel "ne zaman istifa edeceksiniz" diye sordu.

Hakkımızda verilen mahkumiyetler kesinleşti. Bırakın görevimize dönmeyi, hepimiz ağır cezalar aldık. Şimdi biz Mamak'ta bulunan Balyoz Davası hükümlüleri olarak soruyoruz: Komutanımız ne zaman istifa edecek, verdiği sözü yerine getirecek mi?


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

serkan acarel :

necdet özel ve istifa etmek !!! yanlisi bulun bakiyim !!! aslinda söyle olmasi lazim, necdet özel ve koltuga yapismis durum, bilmem anlatabildim mi !!!

Hamza Zenginli :

sayin özel 29 ekimi bekliyor olmali

Himmet ÇAKILCI :

istifa bulunduğu makamda yetkilerinden daha çok sorumluluklarını, kişisel kültüründen daha çok kurum kültürünü, şahsi çıkarlarından daha çok ulusal çıkarları tercih eden onurlu ve gururlu davranış erdemidir.

Osman Topal :

umit kosaner haysiyet ve husniyet sahibi bir genel kurmay baskaniydi, necdet ozel'in bu niteliklere sahip olup olmadigini onumuzdeki gunlerde ogrenecegiz. silah arkadaslari amerika tarafindan kullanilan turk yargiclari tarafindan esir alindigini oda biliyor. allah kendisine sabirlar versin....

Nazım :

anlaşılmıştır,vicdanlar satın alına bilinir!!!

KEMAL BEYRET :

boşuna beklemeyin kararlarokunurken özel nerdegeziyordu otarafina belli̇etti̇

ozcan :

sabir herseyin ilacidir. tutuklu komutanlarimiz haklilar. ancak necdet beye yuklenmekle hicbirsey cozulmez. soz verdiyse yapacaktir. zaman ve sabir bunlari unutmayin. o istifa ederse ne olur? hicbirsey hallolmaz.

nihat ayber :

bence haklı ama boş bir beklenti. zira sayın özel paşa o pozisyona niçin ve nasil getirildiğini unutmayalim. rte herkesi yedirir ama fidan ve özel'i ne yer ne de yedirir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder