Necdet Paşa neyi bekliyor? 02 Aralık 2014, 10:34

Askeri yargıç Ahmet Zeki Üçok’un beyanları ortada.
Askeri yargıç Ahmet Zeki Üçok’un beyanları ortada.

Aynı şekilde Avukat Fidel Okan’ın Genelkurmay’a sunduğu cd’ler somut delil.

Bırakın bunları, TSK’ya yapılan Ergenekon ve Balyoz suikastlarının tetikçiliğini F tipi örgütün yaptığını artık dağlar-taşlar bile biliyor.

Hal bu iken Genelkurmayımız ve onun Başkanı Sayın Necdet Özel, TSK’ya da sızan bu haşhaşileri temizlemek için daha neyi bekliyor?

Tamam bu konuda dikkatli olmak ve mağduriyet yaratmamak gerekiyor ama böylelerinin kurumdaki mevcudiyeti TSK adına kangrenleşen uzuv misalidir ve derhal kesilip atılmalıdır.

Öyle çünkü o güruh emri komutanından değil şeyhinden alır ve ona itaatı cennete rezervasyon yaptırmak gibi görür.

2009’dan beri Genelkurmay’ın F tipi örgüt soruşturması yaptığı söylenir de hâlâ bir sonuç yoktur... Böylesine hayati bir konuda 5 yılda tamamlanamayan soruşturma olur mu?

Bünyeyi çok iyi bilen Ahmet Zeki Uçok’un beyanları F tipi müritllerin askeri yargıda ağırlıklı olması şeklindedir ki ortadaki bazı veriler bunun kanıtı gibidir.

Mesela TSK’ya açıktan infazın yapıldığı 2008’den 20014’e kadar TSK’dan Cemaat Medyasına kaç tane suç duyurusu yapılmış merak ediyorum?.. Bizim gibi TSK’yı her şartta namusu gibi gören ve sahiplenen Atatürk Milliyetçisi birine üstelik ortada zerre suç yok iken -ki yargı bunu karara bağladı- 4 ayrı suç duyurusu yapılırken TSK’ya kin kusan F Tipi örgüt medyasının yazarlarına gösterilen hoşgörü söyleyin kanıt değil midir?

Evet bazı konularda zaman zaman bizim de eleştirdiğimiz Hakan Fidan, F tipi örgüte tavır bağlamında Necdet Özel Paşa’dan daha somut ve nettir... Necdet Paşa’yı göreve davet ediyoruz...

PAYLAŞILAMAYAN APO VE CHP-HDP İTTİFAKI

Ve sonunda Kemal Kılıçdaroğlu açılım ihanetine omuz verdiğini önceki gün Diyarbakır’da itiraf etmek zorunda kaldı.

Dahası, Apo ile müzakere etmeye ve mütareke şartlarını görüşmeye taraf olduğunu açıkladı.

Bu şekilde Kılıçdaroğlu gerçekten Dersim misyonu ile CHP’nin başına monte edildiğini bizzat kendisi ikrar etmiş oldu.

Evet geldiğimiz noktada Apo iktidar ile anamuhalefetin paylaşamadığı ortak figürdür zira küresel patronlarının verdiği emir bu istikamettedir.

Buna ilaveten Kılıçdaroğlu’nun HDP ile seçim ittifakını yalanlamaması CHP liderinin misyonu ya da görevini teyit eden bir diğer önemli işarettir.

Benim anlayamadığım kendine Atatürkçü diyen CHP’lilerle bazı Ergenekon mağdurlarının bu zilleti görmezden gelmesidir... Yahu bugünün ikliminde Kürtlerin dincisi AKP’de, ırkçısı HDP’dedir. Realite bu ise CHP’nin bu tutumu kendine ihanet değil mi zira HDP ile ittifak CHP’yi Ege, Akdeniz, Marmara ve Trakya’da bitirecektir.

Duyduk duymadık demeyin bu CHP artık Atatürkçülerin, Cumhuriyetçilerin, laiklerin, milli-üniter devlet yanlılarının adresi olmaktan çıkmıştır.

AYM VE SEÇİM BARAJI

Anayasa Mahkemesi seçim barajının kalkmasını görüşüyor.

Dilerim kaldırır zira milli irade bu şekilde tezahür eder.

Bazılarının ama HDP çok mebus çıkarır demelerinin bir anlamı kalmamıştır zira Apo artık iktidar ile anamuhalefetin ortak ihanet ya da barış figürüdür. Dolayısı ile bölücülükte hadise HDP’nin çok mebus çıkarmasının ötelerine geçmiştir.

Baraj kalkar ise AKP vurgun yiyecek ve tek başına iktidar olmayacak.

Keza aynı şekilde CHP de savrulur ve yüzde 10’lara geriler.

Buna mukabil gerçek milli partiler barajı aşamaz imajından sıyrılıp patlama yapar ve TBMM’ye girip Atatürk Cumhuriyetine sahiplenir.

ALPERENLER’İN BBP’YE İSYANI

Alperenler Ocağı, Muhsin Yazıcıoğlu ile beraber MHP’den kopan ülkücü gençliktir.

Muhsin Yazıcıoğlu’ndan sonra bu gençliği F tipi örgüt kullanmaya başladı ki Ogün Samast gibiler bunun örneğidir.

Maalesef Mustafa Destici ile beraber Muhsin Yazıcıoğlu’nun bütün ilke ve değerleri bir ara AKP şimdi de F tipi örgüte peşkeş çekildi.

Bize göre davası kalmayan ve sadece Muhsin Yazıcıoğlu’nun istismarı üzerinden varlığını sürdüren yeni BBP’nin lider kadrosu artık emperyal bir kukladır zira dinlerarası diyalog diyen ve Hazreti Muhammed’siz yeni bir islamı teklif eden F Tipi Cemaate mürit yazılmışlardır.

Bu durum Alperen Ocakları tarafından görüldüğü içindir ki bu yapı Destici’nin BBP’si ile yollarını ayırdığını iki gün önce açıklamıştır. Bu gelişme fevkalade hayırlıdır zira o rezil F tipi emperyal çete bu gençlere intihar komandoluğu yaptıracaktı.

Sabahattin Önkibar
Aydınlık

Yorumlar

sydneyden turan :

neyi bekleyecek tayyipten emir gelmesini ataturkun ordusunda bu askerler varken cok bekleriz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar