banner864

Nedir bu düşmanlık! 05 Kasım 2013, 14:38

AKP hükümeti; "Devlet", "Cumhuriyet" ve "Liyakat" nişanlarından T.C. ibaresini kaldırdı. Bakanlar Kurulu'nun aldığı karar dünkü resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.
AKP hükümeti, Türkiye Cumhuriyeti adını devletin her alanından silmek için kolları sıvadı. Valilikler ve kamu bankalarının ardından, devlet, cumhuriyet ve liyakat nişanlarından T.C. ibaresi kaldırıldı.

Skandal karar, 28 Ekim tarihli Bakanlar Kurulu toplantısında alındı. Türkiye Cumhuriyeti ibaresini madalya ve nişanlardan kaldıran karar, dünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kararda, "Devlet Madalya Ve Nişanları Yönetmeliği"nde yer alan tanımlar değiştirildi. Mevcut tanımlarda yer alan "Kompozisyonunda T.C. harfleri bulunur" ifadesi yönetmelikten çıkarıldı.

AKP'nin skandal kararına göre, "devlet", "cumhuriyet" ve "liyakat" nişanlarında artık T.C. ibaresi yer almayacak.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

mdd :

bu cumhuriyet ve atatürk düşmanlığı değilde nedir

hasan celik :

türkiye elden gidiyor

Gürcan Öztürk :

iyi şeyler değil yapılanlar.

Uyan Millet :

t.c.devletini idare edenler basindan bakanlar kurulu dahil hicbirisi turk degildir,bu millet oyunu bilerek verseydi bu haller olmazdi.

Gönül Yüksel :

Maalesef. Kontrolsüz bir güç niteliğine büründü artık.

serkan acarel :

yikiyor, yakiyor, karistiriyor, sömürüyor, iftira atiyor

Sami ÇETİNKAYA :

bunlar ve kuyrukları ve imam hatiplilerin çoğunluğu milli değerlerden milli ruhtan yoksun damat ferit paşanın versiyonundan gelerek yetiştiği için t.c. ve milli konulara karşılar küresel güçlerin ve bölücülerin emellerine su taşıyorlar bir gün onlara milli konuları öğreteceğiz milli konuları bilmeyenleri bir gün müslümanlığıda savunamaz küresel güçlerin cizmesi altında kalarak namuslarını ve hasiyetlerini kaybederler. milliyetçilik olmadan asla din olamaz o din bir ayaklar altında kalır

recep arslan :

allahsızlar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar