banner864

Neue Zürcher Zeitung "Gizli Ermeni ordusu ASALA" başlıklı haber yayınladı 26 Ocak 2015, 18:25

Perinçek-İsviçre davası öncesinde, ülkenin yüksek tirajlı gazetelerinden Neue Zürcher Zeitung'da, terör örgütü ASALA'yı anlatan bir yazıya yer verildi. Türkiye’yi soykırım iddialarını tanımaya zorladığı belirtilen örgütün Türk diplomatlara yönelik saldırıları anlatıldı. Haberde, "İsviçre teröristlerin hedefinde" denildi.
 Strazburg’taki AİHM Büyük Daire'de görülecek Perinçek-İsviçre davası öncesi İsviçre basınında Ermeni terör örgütü ASALA’yla ilgili bir haber yer aldı. Ülkenin yüksek tirajlı gazetesi Neue Zürcher Zeitung, kuruluş yıldönümü nedeniyle örgütü anlatan geniş bir habere yer verdi.
Markus Haefliger imzalı haberde, ASALA için "Gizli Ermeni Ordusu" başlığı kullanıldı. Haberde, "İsviçre teröristlerin hedefinde" ifadesinin kullanılması dikkat çekti.

Haberde, "tam kırk yıl önce dünya çapında bir terör dalgası başladı ve bu dalga İsviçre’yi de hedef aldı. Bugün ise Bernli bir papazın terör çetesinin kurucularından biri olması tartışılıyor" ifadelerine yer verdildi.

Örgütün Türk diplomatlara yönelik saldırılarına yer verilen haberde, ASALA’nın amacının, Türkiye’yi soykırım iddialarını tanımaya zorlamak ve ülkenin doğu bölgelerini Ermenistan’a katmak olduğu belirtildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar