banner864

Numan Kurtulmuş açıkladı! 16 Ekim 2014, 14:11

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Türkiye içinde güvenli bölgeyi düşündüklerini" açıkladı. Kurtulmuş, "Türkiye, kendi sınırları içinde güvenli bölge ya da bölgeler kurabilir; buna da hazırız" dedi.
Gazetelerin Ankara Temsilcisleri ile buluşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, güvenli bölge, kara harekatı ve çözüm süreciyle ilgili değerlendirmeler yaptı.

Kurtulmuş, güvenli bölgenin Türkiye içinde düşündüklerini açıkladı.

"Biz, Uçuşa yasak bölge ve tampon bölge istiyoruz. Bunlar için BM Güvenlik Konseyi kararı gerekiyor. Tek başımıza oluşturamayız. O nedenle Türkiye, kendi sınırları içinde güvenli bölge ya da bölgeler kurabilir; buna da hazırız"


Başbakan Yarımcısı kara harekatı ile ilgili de "tek başına olmaz" dedi

"Türkiye Kobani’ye karadan tek başına giremez. Girse de çıkamaz. O zaman ABD’liler girsinler yapsınlar kara harekâtını nasıl yapacaklar? Amerika, Afganistan’a girdi çıkabildi mi? Kobani’den nasıl çıkacağız? ABD, ‘siz gidin, Kobani’yi bir halledin’ diyor"

Numan Kurtulmuş, Barzani'nin "Türkiye silah yardımı yaptı" açıklamasını da "Açıklamayı niye yaptığını anlamadık. Kendi çıkarlarına da hizmet etmez. Yapmaması gerekiyordu" dedi. Çazöüm süreciyle ilgili iyimser oluğunu vurgulayan Kurtulmuş, sürecin 2015 seçimlerinden önce sonuçlanacağını belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar