Nusret Güner: 'Sessiz kalan düşmandır' 11 Ekim 2013, 09:57

Askerlere yönelik davalara tepki olarak Donanma Komutanlığı görevinden istifa eden emekli Oramiral Nusret Güner, Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nin Balyoz kararlarına ilişkin çok sert açıklamalarda bulundu.
Gamze Çınlar/ Aydınlık

Aydınlık’a konuşan Güner, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’i olanlara sessiz kalmakla eleştirdi: “Bize bunu yapanlara kızmıyorum; düşman her şeyi yapar ama benim adamın beni korumuyor, demek ki o da benim düşmanım.”
‘Türk Milleti uyan!’

Yargıtay’ın kararlarına hiç şaşırmadığını belirten emekli Oramiral Güner, “Böyle bir düzenden başka bir karar beklenemezdi. Bu, adalet diye bir şeyin kalmadığını gösteriyor” dedi. Cezaları onanan komutanların rütbelerinin sökülecek olmasına ilişkin üzüntülerini dile getiren Güner, Türk milletine şu çağrıda bulundu: “Bütün yargıçlarımız, savcılarımız Türk milleti adına karar verdiklerini söylüyorlar. Ben buradan ‘Ey Türk Milleti, uyanın’ diyorum. Senin için canını feda etmeye yemin etmiş insanlara reva görülen bir durum değil bu. Ey Türk Milleti, senin adına karar verenler pırıl pırıl insanları mahvediyorlar, yasal olarak bir mekanizma kur ve bunları kontrol et.”

‘Yetkililere yazıklar olsun’

Güner, “Bizi bu duruma düşüren hainler, buna ses çıkartmayan yetkililer var. Benim Başbakanım, meclisim, bakanlar kurulum var. Bu yetkilileri kınıyorum. Yazıklar olsun diyorum onlara. Andımız konusunda da gördüğümüz gibi, muhalefet de iktidarla el ele vermiş ‘aman ikinci bir muhalefet oluşturmayalım’ derdinde. Bu yandaş muhalefet Türkiye’ye en büyük kötülüğü yapmıştır. Yandaş medyada ‘patronlar öyle ama emekçiler ne yapsın’ diyerek bu durumu geçiştiremeyiz. Herkes tavır koyacak, emekçisi de tavır koyacak. Yoksa acısını bu millet çekecek” diye konuştu.

‘Sütten çıkmış ak kaşık’

Ergenekon, Poyrazköy, Askeri Casusluk gibi davalardan da farklı kararların çıkmayacağına inandığını söyleyen Nusret Güner, şöyle devam etti: “Deniz Kuvvetleri’nin belini kırdılar, TSK’nın belini kırıyorlar, maalesef buna sessiz kalanların başında benim Genelkurmay Başkanım geliyor. Genelkurmay Başkanım nasıl ses çıkartmaz? Yani kendisinden önceki Genelkurmay Başkanları çok kötüydü, kendisi sütten çıkmış ak kaşık... Kesinlikle kınıyorum. Askerine sahip çıkmayanlar komutan olamazlar, lider olamazlar. Emir verir ve kendi kendilerine uygularlar. İçim içimi yiyor. Bize bunu yapanlara kızmıyorum; düşman herşeyi yapar ama senin adamın beni korumuyor, demek ki o da benim düşmanım.”


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ataturk1 :

sayin nusret guner vataninin birlik ve butunlugunu savundugunu haykirmistir, t.c. halkinin tarafinda konuslandigini acikca beyan etmistir, gururluyuz boyle cesur bir komutanimizin destegi turkiye'nin akp hukumetinden kurtulus planlarinin yapildigi bu donemde turk milleti acisindan buyuk onem tasimaktadir.

S. Deniz :

nedir bu müslümanin müslümana besledigi nefret! ermenilerin azarbeycanda, sirplarin bosnada yaptiklarindan fark kaldimi. bu katliami yapanlarin zerre kadar müslümanligi yok. bunlara göz yuman ve yardim eden her kimse ve basta basbakanimiz, cumhurbaskanimizinda müslümanligi müslümanlik olamaz. yaziklar olsun buna yardim eden ve göz yumanlara. allahindan bulsunlar insallah.

Mete Timur :

bu necdet özel ismini hep nefretle anicagim.

ekrem koç :

sayın güner düşüncelerinize tamamen katılıyorum,amma o sarı öküz varya o sarı öküz işte onu vermiyecektiniz....!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar