banner864

O imam yine sürüldü 18 Ekim 2013, 15:31

Haziran ayaklanmasında yaralıların Bezmi Alem Valide Sultan Camisi'nde tedavi edilmesine izin veren müezzin Fuat Yıldırım ikinci kez sürgün edildi. Yıldırım, Başakşehir'in Kayabaşı köyününün ardından; şimdi de Galata'daki Arap Camisi'ne tayin edildi.
 Dolmabahçe'deki eylemler sırasında, yaralanan direnişçilere caminin kapılarını açan ve tedavi edilmelerini sağlayan Bezmi Alem Valide Sultan Camisi'nin imamı bir kez daha sürgün edildi.

Müezzin Fuat Yıldırım, olayların ardından Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Camide içki içtiler" sözünün yalan olduğunu açıklamış, "Ben böyle bir şey görmedim" demişti.

Müezzin Yıldırım bu açıklamanın ardından, Başakşehir'in Kayabaşı köyüne sürüldü. Yıldırım, şimdi de buradaki görevinden alındı.

Müezzinin ikinci kez sürgün edildiğini MHP milletvekili Lütfü Türkkan açıkladı. Türkkan, Yıldırım'ın Galata'daki Arap Camisi'ne tayin edildiğini söyledi. Müezzin Yıldırım'a ikinci atamanın gerekçesi olarak ise "can güvenliği" olduğu söylendi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

anti tayyip :

diren müezzin

İrfan COSKUN :

Doğru söyleyeni camiden de kovarlar.

Erkan Mukadder :

Bir ata sözünü doğruladı bu yürekli Müezzin dostumuz.Doğruyu söyleyenler, 9 köyden kovulurmuş.

İrfan COSKUN :

Din adamı olarak doğruyu söylemiş!Sahtekarların icinde böyle pırıl pırıl insanlar bize umut veriyor ve tabi ki islamında buna ihtiyacı var Allah ondan razı olsun

Timur :

müezzin arkadasi kutluyorum akp'nin istedigini söylemeyip, dogruyu söyledi. akp'nin istedigini söylemeyene akp dünyayi zindan ediyor... diren müezzin hak dogrunun yaninda, özgür olanin yaninda ..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder