banner864

O komutan çağrıldı 06 Ekim 2014, 19:09

Kumpasla hedef alınan ve hakkında yakalama kararı bulunan komutan, seferberlik halinde ilk görev verilecek isimler arasında yer aldı. İstanbul Askeri Casusluk davasının 1 numaralı sanığı emekli Albay İbrahim Sezer, “seferberlik görev emrini teslim almak” için en yakın askerlik şubesine çağırıldı.
İstanbul Askeri Casusluk davasının 1 numaralı sanığı emekli Albay İbrahim Sezer için seferberlik görev emri çıkarıldı.

TSK içindeki gizli örgütün lideri olduğu iddia edilen Sezer, “seferberlik görev emrini teslim almak” için en yakın askerlik şubesine çağırıldı.

Kumpasla hedef alınan Sezer hakkında yakalama kararı bulunuyor. Emekli Albay Sezer’e yapılan çağırıda "seferberlik görev emriniz tebliğ edilememiştir" denildi.

Sezer’e yapılan çağırı seferberlik halinde görev yapacağı birliğin kendisine bildirilmesi anlamına geliyor. Komutanlara seferberlik durumunda hangi birlikte ne görev yapacakları ise daha sonra bildiriliyor.

Ulusal Kanal’ın edindiği bilgiye göre komutanların görev yapacağı ve seferberlik halinde aktive edilecek birlikler yeşil birlikler olarak tanımlanıyor. Belirli periyotlarla komutanlar birliklerine çağırılarak görevleri çeşitli görev tatbikatları gerçekleştiriliyor.

Haber: Özer Sürmeli
ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

acabalar ülkesi vatandaşı :

kimin iş yapacağını iyi bilirler,tabansızlara hiç çağrı gitmez,hadi hilmi özkökü çağırın bakalım.

A.Erol kara :

Yoksa silivri de öldüremedik cepheye gönderip orada halletmekmi niyet . Öğle ya bu insanlar casus , Hükümet düşmanı ve casus değilmiydi.

tülin :

vay vay ne oldu beyler hayırdır düne kadar orduya ve bu masum insanlara atmadığınız pislik kalmadı şimdi utanmadan bu insanları savaşmaya mı çağırıyorsunuz kendi çocuklarınızı pkklı ve pkk hayranı liboşları çağırın siz sözde savaş çığırtkanlığı yaparken iyi demi hadi beyler buyurun önden önce siz savaşın

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar