banner864

O komutana büyük onur 30 Eylül 2014, 11:22

Suriyeli göçmenlerin Türkiye'ye girdiği Suruç'ta geçtiğimiz günlerde Gültan Kışanak ile bir üsteğmen arasında yaşanan gerginlikle ilgili yeni gelişme yaşandı. Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, üsteğmenin Genelkurmay Başkanı Necdet Özel tarafından ödüllendirildiğini yazdı.

İşte Yeniçağ gazetesi yazarı Takan'ın yazısının ilgili bölümü:

Kahraman üsteğmene büyük jest...

Hatırlarsanız; Suriye sınırında provokasyon yapmaya çalışan çakma Belediye Başkanı Gültan Kışanak'a kahraman üsteğmenimiz "burası benim devletimse çıkın dışarı" diye esaslı bir şamar indirmişti. Bölgeye giden sıralı komutanlarında üsteğmeni alnından öpüp tebrik ettiklerini bu sütunlarda yazmıştık. Bölge kaynaklarından dün çok önemli bir haber aldım. Kahraman üsteğmenimiz dün sabah saatlerinde Genelkurmay Başkanlığı karargahında Genelkurmay Başkanı Necdet Özel tarafından kabul edilerek ödüllendirildi. Sınır bölgesinden telefonla arayan kaynaklarım Özel'in kahraman üsteğmeni kabul ederek ödüllendirmesini büyük bir sevinçle öğrendiklerini belirtip bizim vasıtamızla Genelkurmay Başkanı'na çok teşekkür ettiklerinin tüm kamuoyu tarafından bilinmesini istediler. Telefonla bana ulaşan kaynaklar, "Genelkurmay Başkanımız Sayın Necdet Özel'in üsteğmenimizin arkasında durması bize ayrıca büyük bir sevinç yaşattı. Kendisine teşekkürü borç biliriz" dediler. Kendi iç haberleşme sistemlerinden olayı öğrenen bölge kaynaklarıma göre, kahraman üsteğmenimiz Necdet Özel tarafından "ciddi, saygılı ve vakur" davranışı nedeniyle ödüllendirildi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

MUSTAFA TÜFEKÇİ :

ecdadini taniyan nerden geli̇p nereye gi̇deceği̇ni̇ bi̇len,bu uğurda gereki̇rse canini feda etmekten çeki̇nmeyecek bi̇r ulusun askeri̇ olan bu kardeşimi cani gönülden tebrik ederim.allah yar ve yardımcıları olsun inşallah.

Burhan Yetkin :

Bunu zekeriya oz gormese iyiydi delil yaratip usttegmene DARBE yada 17aralik 25aralik yaklasiyor ona da yapar

Baba ogul :

Helal olsun

asya :

Kahraman polisimize verilen odul gibi olmaz umarim.bugun odul verip yarin gorevden almak gibi

serdar günerei :

helal sana mehmetçik.

Ali :

böyle olmalı türk askeri!

Malik boyraz :

teymene dikkat edin ergenekondan iceri almasinlar

CRAYZI :

Helal olsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar