banner864

'O listelerde olmasaydık şaşardık' 24 Şubat 2014, 18:24

Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Yener Güneş, Fethullahçı örgütlenmenin dinleme skandalını değerlendirdi.
Güneş açıklamasında, "Ulusal Kanal'ın santralini dinlediler. Yani, Ulusal Kanal kurumsal olarak dinlenmiştir. Kanal'ın santrali aracılığıyla binlerce kişinin telefonu yasa dışı yollardan dinlendi." dedi. 

Yener Güneş'in "O listelerde olmasaydık şaşardık" dediği açıklaması şöyle:

"Ulusal Kanal her zaman Gladyo'nun hedefinde oldu. Dolayısıyla listede adımızın olmasına hiç şaşırmadık. O listelerde olmasaydık şaşardık. 

Ulusal Kanal'ın santralini dinlediler. Yani, Ulusal Kanal kurumsal olarak dinlenmiştir. Kanal'ın santrali aracılığıyla binlerce kişinin telefonu yasa dışı yollardan dinlendi. Eski Ulusal Kanal Ankara Temsilcisi Mustafa Kaya'ya ait iki numara da dinlenenler arasında yer aldı. Ulusal Kanal Program Asistanı Yakup Aslan'ın görüşmeleri de yasa dışı olarak kayıt altına alındı. Çok açıktır ki, bu dinlemelerden terör örgütü çıkarmaya çalışıyorlar. Bizim milletimizden gizli görüşmelerimiz olmaz. Gazeteciyiz, herkesle görüşürüz. Bunun için hiç kimseden izin almayız. Hele ki F Tipi Çeteden asla izin almayız.

Dinlemenin yasadışı ya da yasalı olmaz. Bunu kabul etmiyoruz. Bu dinlemeler hem anayasaya, hem de yasalara aykırıdır. Bunun da ötesinde çok açık bir insan hakları ihlalidir. Türkiye, bu kanunsuz, hukuk tanımaz, insan haklarını ayaklar altına alan F Tipi Çeteden bir an önce kurtulmalıdır.

Ulusal Kanal olarak dinleme emrini veren savcıların, dinleme izni, dinleme onayı veren hakimlerin, dinlemeyi gerçekleştiren tarla farelerinin karşısına dikileceğiz. İki elimiz Kanalımızı yasa dışı olarak dinleyen tarla farelerinin yakasında olacaktır."

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

sydneyden turan :

bu cemaat de akp de sanki sokaktaki rontgenciler gibi herseyi dinlemis. ulke kimlere kalmis.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar