O MİT görevlileri sahte isimle dinlenmiş 30 Temmuz 2014, 13:19

Suriye'ye mühimmat taşıyan MİT TIR'larının durdurulması soruşturmasında Ankara İl Jandarma İstihbarat Komutanı ve 5 personeli görevden alındı. Ankara ve Adana jandarma komutanlıklarında 20 personel görevden alınırken 50 personelin görev yeri değiştirildi. Görevden almalara neden olan müfettiş raporunda TIR'ları organize eden MİT görevlilerinin sahte isimle dinlendiği tespit edildi.
MİT TIR'larının durdurulmasıyla ilgili soruşturnada kapsamında Ankara'da 6 jandarma personeli görevden alındı.

Hürriyet'in haberine göre ilgili MİT görevlilerinin 1 ay boyunca dinlendiği tespit edildi. Tespitin ardından da Ankara İl Jandarma Jandarma İstihbarat Komutanı Yarbay Erdal Turna ve biriminde görevli 5 personel görevdenden alındı.

Suriye'ye mühimmat taşıyan TIR'ların durdurulmasıyla ilgili müfettiş raporu soruşturma dosyasına girdi. Raporda Suriye'ye gidecek TIR'ları organize eden MİT görevlilerinin 1 ay boyunca takip edildiği belirtildi.

Müfettişlerin tespitleri üzerine Adana ve Ankara il jandarma komutanlıklarında 20 personel görevden alındı, 50 personelin de görev yerleri değiştirildi.

Soruşturma Ankara İl Jandarma Komutanlığı'na odaklandı. Jandarma İstihbarat Komutanı Yarbay Turna ile emrinde görev yapan Yüzbaşı Hakan Gençer, Astsubaylar Gültekin Menge, Mahmut Özcan ile Halil İbrahim Köse görevlerinden alındı.

Raporda MİT görevlilerinin sahte isimlerle alınan mahkeme kararları üzerinden dinlendiği ve takip edildiğine dikkat çekildi. Dosyaya giren müfettiş raporu ile birlikte soruşturmanın genişleyebileceği ve şüpheli sayısının artabileceği belirtiliyor.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar