banner864

O mitinglerin parası bakın nereden geliyor 29 Mayıs 2015, 13:14

Cumhurbaşkanı Erdoğan adeta seçim çalışması yapıyor, bu da yetmiyor yaptığı toplantıların masrafını Başbakanlık örtülü ödeneğini kullanıyor. Gerçek ortaya çıktı. Örtülü ödenekten kullanılan para seçim harcaması nedeniyle bakın ne kadar arttı...
Erdoğan tıpkı bir siyasi lider gibi il il gezdi, meydanlara çıktı, esnafla buluştu seçim öncesi. Sonunda bu masrafların kaynağı ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın meslek grupları ile yaptığı toplantılar için Başbakanlık örtülü ödeneğini kulandığı öğrenildi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Erdoğan, esnaf ve şoförlerle buluşma gibi meslek gruplarıyla yaptığı toplantıların bütün masraflarını bu ödenekten karşılıyor.

Bu nedenle örtülü ödenek harcamalarında büyük bir patlama yaşandı. Verileri Maliye Bakanlığı açıkladı. Buna göre geçen yılın ilk 4 ayında 306 milyon lira olan örtülü ödenek harcamaları bu yıl yüzde 70 arttı, yılın aynı döneminde 519 milyona tırmandı.

Peki sistem nasıl işliyor? Bütün organizayon hükümete yakın bir Sivil Toplum Kuruluşu eliyle yapılıyor. Örtülü ödenekten bu STK'ya para aktarılıyor. Etkinliğin nerede ve ne zaman yapılacağı ise Saray tarafından yine bu STK'ya bildiriliyor. Ve etkinik gerçekleşiyor.

Sadece bu da değil. Erdoğan'ın 16 aylık cumhurbaşkanlığı bütçesi, selefi Abdullah Gül’ün 7 yılda harcadığı paranın 4 katına ulaşmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder