O pilotun ifadesi ortaya çıktı 19 Eylül 2014, 09:30

NATO’da görevli F-16 Pilotu Kurmay Yarbay Hakan Karakuş’un, Kuveyt Büyükelçiliği diplomat ve görevlileri tarafından darp edilmesi olayıyla ilgili Merkez Komutanlığı’na verdiği ifadesi ortaya çıktı.

Habertürk'ten Cemal Doğan'ın haberine göre; Merkez Komutanlığı’nda bir sayfalık ifade veren Karakuş, Kuveyt elçiliği ve resmi makamların, “elçiliğin arabasında şoför ve ataşe vardı” iddiasının aksine kendisini 3 kişinin darp ettiğini öne sürdü.

Karakuş, soruşturma dosyasına giren ifadesinde, şunları anlattı:

TOPUK KANI ALDIRACAKTI

“Çocuğumu, topuk kanı aldırmak maksadıyla Oran sağlık ocağına götürmek üzere Turan Güneş Bulvarı’nda seyir halindeydim. Bulvarın çıkış istikâmetinde araçlar yolun sağ tarafına park ettikleri için yol tek şeride düşmüştü. Bu nedenle ben ve diğer araçlar sol şeritte ilerlerken bir anda sağ tarafımda bir araç, hiçbir işaret vermeden sağ tarafımdan geçerek bir anda sola geçip önüme kırınca ben de araca çarpmamak için direksiyonu sola doğru neredeyse kaldırıma çıkacak şekilde çevirerek sola kaçtım. Beni bu şekilde sağımdan geçen aracı ikaz etmek için kornaya bastım.

‘EŞİNİN YANINDA DÖVERİM’


Araç önümde birden durdu. Şoförü inip arabamın yanıma gelip, ‘işine bak, eşinin ve çocuklarının yanında dövmeyelim, yürü git’ dedi. Daha sonra ben yola devam ettim. Şoför arabasına bindi ve arkamdan hareket etti. Aracın beni geçip gitmesi sırasında kaldırıma yanaşmamdan dolayı aracımda hasar olup olmadığına bakmak için sağa doğru yanaştım. Aynı anda diğer araç da yavaşladı ve arka tarafta durdu. Ben aracımdan inince, diğer aracın şoförünün bana doğru koşarak geldiğini gördüm. ‘Durun ne yapıyorsunuz’ dedim. Aralarında Arapça konuştular ve bu konuşmadan sonra bir kişi yakamdan doğru çekerken tişörtü mü ve atletimi yırttı. Aynı anda diğer iki kişi arkamdan boynuma sarılarak bana vurdular.”

Karakuş, kendisini darp edenlerden şikâyetçi olduğunu da söyledi. Soruşturma sürüyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Ali Atabey :

Siz bu adamlara devlet olarak arka çıkmazsan ne görevi bekleyeceksin ey hükümet demek istiyorum.

Ömer aslan :

Büğünkü hükümetin adamlarıdırlar çuvalda geçirırlar döverlerde bu vahşiler doldu türkıyemize

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar