banner864

O polis konuştu 19 Haziran 2013, 16:06

Kordon’da bir genç kızın saçını çeken ve uyguladığı şiddet nedeniyle açığa alınan çevik kuvvet polisi, müfettişlerin olay anına ilişkin fotoğraf göstermesi üzerine, “Bu ben miyim?” dedi.
Taksim’de başlayan ve kısa sürede tüm yurda yayılan hükümet istifa eylemleri, polis şiddetine sahne oldu. Tepki çeken görüntülerden biri de 2 Haziran günü İzmir Kordon’da 3 çevik kuvvet polisinin gençlere yönelik müdahalesiydi. Deniz kenarında oturan gençleri, coplayıp bir genç kızın saçını çeken polisler hakkında, görüntülerin yayınlamasından birkaç gün sonra soruşturma başlatılmıştı.

AÇIĞA ALINDILAR

Kimlikleri kask numaralarından belirlenen polislerin şiddetine ilişkin soruşturmayı İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın talebiyle şehre gelen Mülkiye ve Polis Başmüfettişleri yürüttü. Görüntülere yansıyan 3 polisin açığa alınmasına karar verilen soruşturma esnasında çevik kuvvet personellerinin ifadelerine başvuran müfettişlerlerle güvenlik güçleri arasında ilginç diyalogların yaşandığı öğrenildi.

"BU BEN MİYİM?"

Müfettişler, ifade esnasında gazetelere ve televizyonlara yansıyan saç çekme görüntülerini göstererek, bu müdahaleyi yapan polis memuruna olayın nasıl geliştiğini sordular. Sahilde oturan genç kızın saçını çeken polis memurunun ise fotoğrafı görür görmez, “Bu ben miyim? O anı hatırlamıyorum” tepkisini verdiği belirtildi. İfade sırasında oldukça üzgün olduğunu ifade eden ve saç çekme eyleminden dolayı da pişman olduğu belirten polis memurunun, savunmasında da, “20 saat boyunca uykusuz, ayakta ve görev başındaydım. Bu yaşananları hatırlamıyorum bile” dediği öğrenildi.

(Milliyet)

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Ulusal Gönüllüsü :

o polis bu benmiyim demiş:yalan söylemeyi başbakan dan o da öğrenmiş: yalanin vergsimi var söyle. ey polis 20 saat uykuzussun,olanlari hatirlamiyorsun da evinin yolunu nasil buldun...

Ayse Ceylan :

Ben Türk polisi olduğuna inanmıyorum inanmak istemiyorum! İnanamıyorum.Emir kulu evet emri veren .. Benim anlamadığım nokta PKK eylemini yaparken polisin davranışı bunların yanında pasif fakat Türkiye cumhuriyetini savunan bukadar şiddet görüyor şaşkınım... Terör bugün elini kolunu sallıya sallıya geziyor neden güvendiği bir durum var... Türkiye'de olaylar farklı suçsuzlar içerde suç işleyenler dışarıda???

erdi 2 :

arkadaşlar bu dersim olayı akp tarafından bilinçli olarak çıkartılmıştır..amaçları alevi etkinliklerinin olduğu bir sırada alevilerin atatürkten soğutulması ve uzaklaştırılması amaçlanmış ve planlanmıştır..fakat burada da başarılı olamamışlardır..çünkü aleviler saf insanlar değillerdir..atatürk ün yanında yer almışlardır.atatürk e sahip çıkmışlardır..atatürk te onlara sahip çıkmıştır.atatürk e aleviler o yüzden sahip çıkarlar..aleviler hep ileri görüşlü insanlardır..bundan dolayı akp amcına ulaşamamıştır..ve hiç bir zaman da da ulaşamayacaktır..amaçlarına ulaşamayınca da hep başka şeylere yöneldiler.

Osan Başta :

çevik kuvvetin hayret etmesine inanıyorum.bilmem kaç sat ayakta durursan ve sana sadece saldıracaksın emrini verirlerse,insanlıktan çıkman gayet doğal.aynı zamanda verilen eğitim bu paralelde.onun için kimse kendini onlar yapmış,açığa aldık diye de bizi kandırmasınlar.asil suçlu belli.emri̇ veren ki̇mse odur.

erdi :

daha olaylar patlak vermemişken bunlar yapıldı.20 saat boyunca ne yaptınız.demek ki kamera olmayan yerlerde geleni gideni copladınız.saçlarından çekerek sürüklediniz.insanlara işkence yapmaktan bir haz duydunuz sonrada yoruldunuz...şimdide hatırlayamıyorsunuz..demek ki bayağı çok saç çekmişsiniz..size bu emri kim verdi..niçin verdi amacı neydi ...zaten bundan sonra olanlar oldu..halk sizin ve sizin gibilerin ne yaptıklarını gördü ve sonunda patlamış oldu....sizlere teşekkür ederiz...sizler olmasaydınız bu insanlar gerçekleri hiç bir zaman belki göremiyecekler di..ha unutmayın başka bir zaman yine bir olay yapar ken siz de kamera kaydı almayı unutmayın....aklınız da olsun...

SUFİ SUFİ :

gezi parki eylemcilerine,işkence,dayak hertürlü zulüm var bu nasil bir mazerettir..ozaman herkes copla adam dövsün,işkence yapsin,sonrada pardon desin..bu neyaa:((

zeyno ufuk :

ben bunu yapmaları çok kötü bişey ben bunu şiddeti çevik kuvvetlerehiç yakıştıramadım. açıkçası her kez şiddet uygulasaydı dünya ne hale gelirdi çevik kuvete ben sadece şunu diyorum önce yapacakları şeyi düşünüp sonra yapsınlar azıcıkta hadlerini bilsin..bu dünyada hak hukuk diye beşey yok muş biz hangi dünyada yaşıyoruz o zaman...

ece doğan :

o zaman herkes suç işlesin sonra ben hatirlamiyorum.suçlular cezalındırılacak ki;o zaman ne yaptığını hatırlayacaktır.şöyle bir silkelensin.resim en iyi kanıttır.söylediği söz bir şey ifade etmez.hukuk uygulanmalıdır.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder