banner864

O polisler ağır cezada yargılanacak 21 Nisan 2014, 16:05

Adana’da yasa dışı dinleme iddialarıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında önce tutuklanıp, 5 gün sonra tahliye edilen iki emniyet müdür ve 7 polis hakkında dava açıldı. Savcılık, davayı yazılı açıklamayla duyurdu. Polisler, Adana 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.
Adana'da Gülen örgütüne bağlı olduğu belirtilen 9 polis hakkında, yasadışı dinleme iddialarıyla başlatılan soruşturmada dava açıldı.

Önce tutuklanıp, 5 gün sonra tahliye edilen polisler hakkındaki dava Adana Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamayla duyuruldu.

Yapılan yazılı açıklamada, ’yasa dışı’ dinleme iddialarıyla ilgili Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı S.K. ve Adana Cumhuriyet Savcısı Ş.U.’nun yasa dışı dinlenme soruşturmasını tamamlandığı belirtildi.

Bu kapsamda daha önce tutuklanan ve yapılan itiraz üzerine serbest bırakılan eski Emniyet Müdürü Yardımcısı İsmail Bilgin ve Evrak Arşiv Şube Müdürü Ertuğrul Yetkin, Güvenlik Şube Müdürü Halil Dağ, Komiser Fevzi Mert , polis memurları Ramazan Kasap, Mehtap Avcu, Hasan Serçe, Ahmet Şenal ve emekli polis Abdullah Karaca hakkında dava açıldığı ifade edildi.

Polislere, ’İştirak halinde kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği’, ’İftira’ , ’Suç uydurma’, ’Haberleşmenin gizliliğini ihlal’, ’Kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması’, ’Özel hayatın gizliliğini ihlal’ ve ’Kişisel verilerin kaydedilmesi’ suçlamaları yöneltildi.

Tutuksuz polisler, Adana 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Açıklamada, Adana’da bazı kamu görevlilerinin, hakim, savcı, zabıt katibi ve adliye personelinin yasa dışı dinlendiğine ilişkin bazı soruşturmaların da devam ettiği vurgulandı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar