banner864

O polislere tutuklama talebi 06 Ağustos 2014, 17:19

F Tipi Örgüt'e yönelik 2'nci dalga operasyon ikinci gününde... İfadeleri alınan 10 kişilik ilk grup tutuklamaya sevk edildi. Alt kademe polislerin sorgularında, "dinlemeleri alt kadrolar yapar" diyen eski polis şefi Ali Fuat Yılmazer'i yalanladığı öğrenildi. Bu arada gözaltındaki 31 polis de açığa alındı.
F Tipi Örgüt'ün Emniyet ayağına yönelik 2. operasyonun 2'nci gününde ilk tutuklama talepleri geldi.

Sorgusu tamamlanan 11 polis öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgularını tamamlanan 10 polis tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye gönderildi, 1 polis ise serbest bırakıldı.

Polislerin Emniyet sorgusunda çarpıcı ifadeler ortaya çıktı.

Polisler İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde yapılan yasa dışı dinlemelerle suçlanıyordu. Eski Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, "dinlemeleri alt kadrolar yapar" diyerek alt rütbelerini suçlamıştı. Sorguda bu yasa dışı dinlemeler gündeme geldi.

Polisler sorguda Yılmazer'i yalanladı, topu müdürlerine attı. "Çoğu zaman kimi dinlediğimizden haberimiz bile olmaz. Bize numaralar verilir, dinleriz" dedi.

Gün içinde yeni gözaltılar da yaşandı. Gözaltı kararı olan 33 polisten, 29'u dün gözaltına alınmıştı. Gün içinde 2 polis daha yakalandı. Böylece firari sayısı 2'ye düştü.

Gözaltına alınan polisler hakkında adli sürecin yanı sıra idari işlem de başlatıldı. Gözaltındaki 31 polis açığa alındı.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar