banner864

O rapor Anayasa Mahkemesi'ne ulaştı 19 Şubat 2014, 17:07

5 yıldır Silivri Cezaevinde tutuklu olan ve sağlık sorunları ile boğuşan İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nun bir aydır beklediği sağlık raporu sonunda çıktı. Rapor, Anayasa Mahkemesi'ne ulaştı. 9 kişilik heyetin hazırladığı raporda, diğer raporlarda olduğu gibi, Hilmioğlu için, "Cezaevinde kalamaz" denildi.
Silivri Cezaevi'nde sağlık sorunları yaşayan eski İnönü Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Fatih Hilmioğlu'nun sağlık raporu Anayasa Mahkemesi'ne ulaştı.

Anayasa Mahkemesi'nin ilgili dairesinin Hilmioğlu'nun başvurusunu gündeme alması bekleniyor.

Ergenekon tertibiyle tutuklanan Hilmioğlu, 30 Ocak'ta İstanbul Üniversitesi Tıp Fakultesi'nde sağlık kontrolünden geçirilmişti. Ancak aradan yaklaşık bir aylık bir süre geçmesine rağmen heyet raporunu tamamlamamıştı.

Durumun basına yansıması üzerine, beklenen o rapor bugün çıktı, Anayasa Mahkemesi'ne ulaştı.

Hilmioğlu'nun bireysel başvuru yaptığı Anayasa Mahkemesi'nin istediği raporu 9 kişilik bir heyet hazırladı.

Ama son raporda, diğer 6 rapor ile aynı. Raporda, Hilmioğlu'nun sağlık durumunun cezaevi koşullarında kalmasına uygun olmadığı belirtildi.

Raporu alan Anayasa Mahkemesi'nin kısa sürede dosyayı ele alması bekleniyor.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

Birol DEMIR E.Dz.Astsb. :

FATIH HOCAMIZA YAPILAN BU ZULMU UNUTMAYACAGIZ!...BU ZULMU YAPAN/ DESTEKLEYEN/ UC MAYMUNU OYNAYARAK SESSIZ KALAN; SIYASETCI VE HUKUKCU MUSVETTELERINDEN HESAP SORACAGIZ!..HICBIR YERE KACAMAYACAKLAR!.....

duru cansoy :

Cok gec....hilmioglu olum doseginde...UNUTMAYACAGIZ BU ZALIMLIGI.......

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder