banner864

O rapor gerçek mi? 19 Mayıs 2014, 12:48

Hatırlayacaksınız Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel Soma’da bir gence tekme ile saldırdı. Yerkel'in tekme atmasına rağmen 7 günlük rapor aldığı açıklandı. Türk Tabipleri Birliği de o raporun doğru olup olmadığını araştırıyor.
Soma’da bir kişiyi tekmelerken görüntülenen Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in, bu olay için rapor aldığı açıklanmıştı.

Türk Tabipleri Birliği, raporun doğru olup olmadığını araştırıyor. Birlik, Soma Devlet Hastanesi'nden alınan bir rapor olmadığını tespit etti. Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığı'na iş göremezlik raporunun olup olmadığını sordu.

Ulusal Kanal'a açıklama yapan Türk Tabipleri Birliği Başkanı Prof. Dr Özdemir Aktan, "Raporu araştırıyoruz. Bir usulsüzlük varsa bu suçtur" dedi.

"Sahte rapor hazırlamak suçtur. Hekimlik meslek ilkeleri bakımından 6 aya kadar meslekten men cezası verilir. TCK‘da da 3 yıldan 8 yıla kadar ceza isteniyor. Bir hekimin böyle asılsız bir rapor vermesini asla kabul etmeyiz ve üstünü örtmeyiz."

Soma'da genci tekmeledikten sonra 7 Günlük "İş göremez" raporu aldığı öne sürülen Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel bir gün sonrada Başbakan Erdoğan'ın yanında görüntülenmişti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

alim han :

akli dengesi ve vicdan yapisindan özürlü oldugu besbelli,rapora gerek yok, görevi tekme dayak atmak ise, bu görevinden derhal cekilmelidir. bu dengesizin amirleri de görevlerinden derhal cekilmelidirler. halkin vergisini al, halki mazlumve magdur birak ve tekme at+döv!olmaz böyle derebeylik-külhanbeylik!!!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar