banner864

“O rapor TSK için tehlike arz ediyor!" 28 Ağustos 2014, 19:32

Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı döneminde hazırlattığı Savunma Reformu Raporu ile ilgili uzmanlar önemli uyarılar yaptı. Ulusal Kanal'a konuşan Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz, raporun NATO çıkarları doğrultusunda hazılandığını ifade etti. Mehmetçik'in NATO için savaştırılmak istendiğini belirten Gürdeniz, raporun uygulamaya sokulamayacağını söyledi.

''O rapor TSK için tehlike arzediyor'' paylaşan: ulusalkanal
Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı döneminde hazılattığı Savunma Reformu Raporu ile ilgili uzmanlar uyardı. Rapor NATO çıkarları doğrultusunda hazırlandı, TSK için tehlike arzediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin görev ve faaliyetlerinin yeniden düzenlenmesini öngören rapor, Silahlı Kuvvetler'in tam anlamıyla profesyonelleşmesini sağlamaya yönelik.

Uzmanlar, Abdullah Gül'ün talimatıyla hazırlanan raporun Türkiye için oldukça tehlikeli olduğu görüşünde.

Savunma Reformu Raporu'nu Ulusal Kanal'a değerlendiren Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz, raporun  NATO çıkarları doğrultusunda hazırlandığını söyledi.

Gürdeniz, raporda Türkiye'nin güvenliği ile ilgili çok önemli eksikler olduğunu vurguladı.

Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz, raporun asla uygulanamayacağını belirtti.

HABER: DENİZ ADALI
KAMERA: BÜLENT ÜNAL

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Coskun :

Akp iktidarda oldukca asla kelimesini kullanmam sayin pasam. Simdiye kadar akp beni sasirtmadi ama tsk cok sasirti. Hilmi ve necdet gibileri basta olunca neler olur neler.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar