banner864

O tanık ölü bulundu 13 Nisan 2014, 21:07

Almanya'da ırkçı terör örgütü NSU davasında çarpıcı bir olay yaşandı. Neonazi örgütüyle bağlantısı olduğu iddia edilen ve davada tanıklık yapması beklenen istihbarat teşkilatı muhbiri Thomas R. evinde ölü bulundu.
Almanya'da neonazi NSU terör örgütüyle bağlantısı olduğu iddia edilen ve davada tanıklık yapması beklenen istihbarat teşkilatı muhbiri Thomas R. evinde ölü bulundu. Der Spiegel'in haberine göre, Thomas R. 2 hafta önce evinde ölü bulundu.

Skandal olay, Federal Meclis Parlamenter Kontrol Komisyonu'na bilgi verilmesiyle anlaşıldı. Anayasayı Koruma Teşkilatı, istihbarat teşkilatına muhbirlik yapan "Corelli" kod adlı Thomas R'nin iki hafta önce Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'ndeki evinde ölü bulunduğu bilgisini verdi.

Uzun yıllar istihbarat teşkilatına muhbirlik yaptığı belirtilen Thomas R'nin, Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi'nde devam eden NSU davasında da tanık olarak ifade vermesi bekleniyordu.

Yerel polis kaynaklarının iddiasına göre, Thomas R'nin ölümünde herhangi bir dış etkene rastlanmadı. Thomas R'nin diabet hastası olduğu ve bu hastalıktan ölmüş olabileceği iddia edildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Şahsine. Çiftçi :

Bu ölüme inanmadım kesin öldürüldü bu örgüt alman emniyetinin ve gizli örgütünün kesin bağlantısı var . Hiç inandırıcı değil . Bunun ortaya çıkması için çalışmak ve gösteri yapmak lazım almanyada . Bu şart . Bende almanyada yaşıyorum .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar