banner864

O vekil ilk kez konuştu 26 Aralık 2013, 14:57

Rüşvet soruşturmasında adı geçen AKP Milletvekili Hüseyin Bürge ilk kez konuştu. Halkbank Genel Müdürü Müdürü Süleyman Arslan'ın, evinde bulunan 4 buçuk milyon doların sahibi olarak gösterdiği Bürge, el konulan paraları geri istedi. Savcılığın el koyduğu paranın bağış olduğunu savunan Bürge, "Paralar vakfımıza iade edilmelidir" dedi.
Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda adı H.B. olarak geçen AKP'li milletvekili ilk kez konuştu.

Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın evinde ele geçirilen 4 buçuk milyon doların sahibi olduğu iddia edilen AKP İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, parasını geri istedi.

Paraların Balkan Üniversitesi için yapılan bağışlar olduğunu söyleyen Bürge, "Paralar vakfımıza iade edilmelidir. Bu yönde de gerekli girişimlerde bulunacağız" dedi.

Bürge, yöneticiliğini yaptığı Üsküp Eğitim ve Kültür Vakfı'nda toplanan bağışların üniversiteye aktarılması için Halkbank Genel Müdürü'nden yardım istediklerini belirtti. Bürge, "Halkbank Genel Müdürü'ne ilettiğimiz 1 milyon 950 bin Avro'nun 450 bin Avro'su 14 Kasım'da Halk Bankası tarafından üniversitemizin hesaplarına ulaştırıldı. Kalan paralar da havale edilecekti, ancak 17 Aralık'taki operasyonla el konuldu" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Murat :

Bende vermiştim 1milyon koye hela yapacaktım.Parami istiyorum..

karahan :

Bu adamlar bu milleti çok mu saf zannediyorlar ama haklılar bu akp gibi bir parti iktidarda Tayip te Başbakan

Fulya Ulusoy :

Yersen hacı:))

izmirli :

Allah hakliyi haksizi en kisa zamanda önümüze sersin

Aksel Yılmaz :

Ya kendilerini çok akıllı sanıyorlar ya da tüm ülkeyi kendi seçmenleri gibi koyun. 1. Hani o paralarla İmam Hatip yapacaktınız 2. Para yasalaa ve Balkan Üniv. içinse Gn. Müdürün evinde ne arıyor. 3. Yalan söylemekten ne zaman vazgeçeceksiniz

Uğur Çakmakoğlu :

500.000$ da benim .adıma hisse alacaktı

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar