banner864

O vekillere soruşturma açıldı 02 Ağustos 2014, 15:05

F tipi örgütün emniyet ayağına yönelik soruşturmadan ikinci bir soruşturma konusu daha çıktı. Çağlayan Adliyesi'nde "soruşturmayı engellemeye çalışan ve kargaşa çıkaran" AKP'den istifa eden Hakan Şükür, İdris Bal ve İdris Naim Şahin ile CHP'li Mahmut Tanal hakkında "örgüt" suçundan soruşturma başlatıldı.
F tipi örgütün emniyet ayağına yönelik operasyonlarda, soruşturmaya engel olmak isteyen 4 milletvekili hakkında "Örgüt" suçundan soruşturma açıldı.

Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, soruşturmaya adliye nezarethanesi ve duruşma salonunu gören kamera kayıtlarına el koyarak başladı.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre kayıtlarda, AKP'den istifa eden Hakan Şükür, İdris Bal ve İdris Naim Şahin milletvekilleri İdris Bal, Hakan Şükür, İdris Naim Şahin ve CHP'li Mahmut Tanal'ın Çağlayan Adliyesi'nde "kargaşa çıkarıp, sorgulamaları engellemeye çalıştığını" tespit edildi.

"Nezarethanede cep telefonu ile yapılan çekimlerin basına servis edildiği, kamu görevlilerine hakaret edildiği, bütün bu faaliyetlerin, soruşturma, sorgulama ve yargılamayı etkilemek için yapıldığı" belirlendi.

4 vekile, adliyede temizlikçi olarak çalışan 2 personelin de yardım ettikleri tespit edildi. 4 vekil ve 2 personel hakkında "Örgüt" suçundan soruşturma başlatıldı.

Öte yandan cemaate yakınlığı ile bilinen STV yöneticileri hakkında da soruşturma başlatıldı. Bugün TV, Zaman ve Bugün gazeteleri hakkında suç duyurusu yapıldı.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

osman :

atın bu tuzlukları içeriye...! ingilizlere...yahudilere...uşaklık ediyor bunlar...!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar