banner864

Obama'ya Erdoğan sorusu 20 Ocak 2014, 09:05

Uluslararası dinleme skandalıyla ilgili Alman ZDF televizyonunda bir programa katılan ABD Başkanı Barack Obama, hiç beklemediği bir soruyla karşı karşıya kaldı. Sunucu Obama'ya "Erdoğan'ı dinliyor musunuz?" diye sordu. Obama soruyu geçiştirdi.
 Ulusal Güvenlik Dairesi'nin dinleme skandalıyla ilgili Alman ZDF kanalında açıklama yapan ABD Başkanı Barack Obama, "Erdoğan'ı dinliyor musunuz?" sorusuyla karşı karşıya kaldı.

Haber sunucu, Obama’ya, "Türkiye’de şu an zor bir durum var. Gizli servisiniz, Başbakan Erdoğan’ın iletişim faaliyetlerini merak ediyordur. Onun iletişim faaliyetleri Başkan istemediği için bu sınırların dışında mı tutulacak?" sorusunu yöneltti.

Obama bu soruyu "Ülke ülke yorumda bulunmayacağım. Başkanlık kararnamesinde de görebileceğiniz gibi sürekli birlikte çalışmalar yaptığımız yakın dost ve müttefiklerimiz var. Ve bizim, hem de ben ABD Başkanı olarak benim için önemli olan yakın bir işbirliği yaptığımız ülkelerle aramızdaki güveni korumak." sözleriyle yanıtladı.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

vatansever :

vur vur inlesin,yandas medya dinlesin

Yakup Uzunalioğlu :

aziz yıldırım bu vatanın çocuğudur. kaçacak bir neden mi var, aslanlar gibi geleceğim diyor. ben tayyip gibi insan değilim diyor. kaçacak kişi tayyip erdoğan'dir

Tarkan Atakann :

hic süpehm yok elbete dinlendi hatta hala dinleniyor dur. tayyip istediklerini yerine getiremedi an, yani türkiye ve milleti tamamen bölemedi icin (bop) tayyip'len isleri biter ve türkiyenin basina baskasi getirirler. daha dogrusu onun yerine gene bir amerikanschi ayni görefler altinda koyulur. tek yol ip-milli birlig altinda tüm atatürkcüler=cumhuriyetciler. bunu halk anlamaza, türkiye bir ic savasa dogru gider!!! uyan uyan uayn ne uyku bu böyle??? tahrini oku geri bak - nasil göremiyorsun??? ben yurtdisinda dogmus büymüs ve hala orada yasayan bir siradan bir genc olarak görüyorum. siz bunu niye göremiyorsunuz??? allah türkiyenin bütünlügünü ve milletini hep korusun!!! son nefesimize kadar mücadele edicez!!! tesekkürler ulusal!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar