banner864

Öcalan'a “özel ders“ verdi 11 Mart 2013, 13:18

Abdullah Öcalan'ın, 12 Mayıs 2012'de Amerikan istihbaratıyla görüştürüldüğü ve onlardan "açılım dersi" aldığı ortaya çıktı. Görüşme, MİT yetkilileri, cezaevi müdürü ve Garnizon Komutanı'nın bilgisi dahilinde gerçekleşti. Amerikalı istihbaratçılar, Türkler ve Kürtler arasında uzmanlaşma sağlanamazsa Türkler'in yenileceğini öne sürdü.
Aydınlık Gazetesi'nin haberine göre, Amerikalı istihbarat uzmanları, 9 ay önce İmralı'da Abdullah Öcalan'la görüştü.

Görüşmede Amerikalı uzmanlar, Öcalan'a 4 saat boyunca "Açılım" süreci ile ilgili bilgi verdi.

CIA'DAN ÖCALAN'A "ÖZEL AÇILIM DERSİ"

Abdullah Öcalan ile Amerikalı istihbarat uzmanı gazeteci Jake Hess ve ismi belirlenemeyen 2 CIA ajanı İmralı Cezaevi'nde görüştü. Görüşmede Amerikalılar, Öcalan'a "Kürtler 1900'lü yılların başındaki Osmanlı İmparatorluğu'nun parçalanmasına neden olan durumunu canlandırmak zorundadır" dedi.

Habere göre, Amerikalılar'la Öcalan arasındaki görüşme 12 Mayıs 2012 tarihinde İmralı F Tipi Cezaevin'de gerçekleşti. Görüşmede, 3 Amerikalı'nın yanı sıra merkezi Amerika'da olan Kürt İnsan Hakları İzleme Komisyonu Örgütü Başkan Pary Karadaghi, Kuzey Amerika Kürt Ulusal Kongresi Başkanı Kemal Artin, Amerika ve İngiltere'de yaşayan Edip Yüksel vardı.

CIA: UZLAŞMA OLMAZSA TÜRKİYE YENİLİR

Görüşmenin gündem maddeleri ise, Kürt Sorunu, Abdullah Öcalan ve AKP Hükümeti'nin durumuydu. Görüşmede Amerikalı istihbaratçılar, uzlaşma sağlanamazsa Türkler'in yenileceğini öne sürdü.

ÖCALAN'IN TALEPLERİNİ CIA YAZDI

Amerikalılar, Öcalan'a taleplerinin ne olması gerektiğini de söyledi. İstihbaratçılar ve CIA ajanları, Türkiye'nin acizlik içinde olduğunu, AKP'nin demokrasiye hizmet etmeyeceğini ve Kürtlerin Türkler'e karşı sert olmaları gerektiğini belirtti.

Amerikalılar, Kürtlerle uzlaşmaktan başka yol olmadığını, farklı bir yol denenmesinin Türkiye'nin sonun getireceğini öne sürdü.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

vatansever :

hala ülkeyi böldüremedigi icin kulagini cekiyorlardir

ergun acargil :

türkleri yenebilselerdi cokan savaşırlardı ama biz meydanda değil masada savaşı kaybediyoruz

rahmi tork :

zaten önceden beri cia nın kuklasıydı bu adam yeni bir şey degil

yakup kılıçkaplan :

abd gördüğü bi̇r rüyaya öcalan'ida i̇nandirmaya çalişmiş.bi̇z türkler dah son sözümüzü söylemedi̇k.

aydin altay :

askerimin silahinin golgesi altinda yasamak en buyuk mutluluktur benim icin askerin tek amaci ve gorevi turku korumaktir

emine yalav :

akp yi neden abd bu kadar destekliyor. açilımı ben yaparım dedigi için.ne açılımı bir görelim bakalım. bu güzel vatanım bu kadar sahipsizmi..

Sibel :

türkleri kim yendi kim ki vatansiz bayraksizlar yensin :)

Kazakabdal :

apo'yu paketleyip teslim eden zaten cia'ydı. imralı'ya niye giremesinler?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar