banner864

Öcalan'dan KCK'ya talimat: Seçime kadar görünmez olun 18 Nisan 2015, 12:05

PKK lideri Abdullah Öcalan örgüte "silah bırakma" değil "seçimlere kadar görünmez olma" talimatı verdi. Öcalan'ın KCK'ya seçime kadar silahlı PKK'lıların yerleşim birimlerinden çekilmesi talimatı verdiği belirtildi.
Açılımla billikte kent merkezlerine yerleşen bölücü terör örgütü PKK, Abdullah Öcalan'ın talimatıyla seçimlere kadar "görünmez" olacak.

Ağrı'da 11 Nisan'da askerler ile PKK ile yaşanan çatışmanın ardından, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HDP'nin PKK'ya "Yerleşim yerlerinden çekil" çağrısı yapması gerektiğini söylemişti.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, PKK lideri Abdullah Öcalan, KCK'ya "görünmez olun" talimatı verdi. Öcalan KCK'ya gönderdiği mesajda, örgütün seçime kadar yerleşim birimlerinden tamamen çekilmesini istedi.

KCK'nın da sivillerin bulunduğu bölgelere girmeme, seçim süreci boyunca sivillerle temas kurmama ve "görünmez olma" yönünde karar aldığı öne sürüldü.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

demiray :

lütfen......... bas katinin yüzüne iyi bakin seytan mi carpis, gözleri sasi bakiyor,abdessiz namaz kiliyor herhalde. bak hele birde emirler veriyor. 7 hazirandan sonra sesin solugun kesilecek

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder