banner864

Öcalan: “Eşbaşkanlık hayata geçsin“ 23 Ekim 2013, 12:33

PKK lideri Abdullah Öcalan, AKP'nin açılım paketinde yer alan Eşbaşkanlık sisteminin hayata geçirilmesini istedi. Öcalan, "Eşbaşkanlık sistemi hayata geçirilmelidir, Pratikte uygulanmalıdır" dedi. 27 Ekim'de yapılacak HDP kongresi için de mesaj gönderen Öcalan, "Bu bizim eski projemizdir. Bunu şimdi hayat geçirmeye çalışacağız" dedi.
 PKK lideri Abdullah Öcalan AKP'nin açılım paketinde yeralan eşbaşkanlık sisteminin hayata geçirilmesini istedi.

İmralı'da yaptığı görüşmenin ayrıntılarını DİHA'ya anlatan Mehmet Öcalan, Abdullah Öcalan'ın en çok üstünde durduğu konulardan birinin "eşbaşkanlık" sistemi olduğunu belirtti.

Mehmet Öcalan, Abdullah Öcalan'ın bu konuda, "Eşbaşkanlık sistemi gündemleşmelidir. En iyisi ve en temizi eşbaşkanlık sistemidir. Bunu hem gündemleştirmek gerekir hem de pratikte uygulanması gerekir." dediğini söyledi.

27 Ekim'de kongresi yapılacak olan HDP'ye de mesaj gönderen Abdullah Öcalan, "HDP'in bu hafta içinde kongresi yapılacak. Bundan sonra HDP'ye biraz daha ağırlık vermek gerekir ve herkesin buna katkı sunması gerekir. Bu bizim eski projemizdir. Bunu şimdi hayat geçirmeye çalışacağız." dedi.

Yorumlar

serkan acarel :

yakinda bu bebek katili meclise girerse, hic sasmam, pes artik, yuh yani, türkiye cumhuriyetin suyunu cikardiniz beh.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder