banner864

“Öcalan kendisine ne diyecek“ 07 Şubat 2014, 19:06

İşçi Partisi tarafından açıklanan Abdullah Öcalan’ın 1999 yılındaki sorgu görüntülerine BDP’den "Provokasyon" açıklaması geldi. Açılım süreci sabote edilmek isteniyor diyen Grup Başkanvekili Pervin Buldan "görüntüleri yaymanın hoş bir durum olmadığını" belirtti. Haftasonu Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere İmralı’ya gitmesi beklenen Buldan, Öcalan'ın görüntüleri değerlendireceğini söyledi.
İşçi Partisi'nin kamuoyuna açıkladığı Öcalan görüntüleriyle ilgili BDP'den açıklama geldi. Grup Başkanvekili Pervin Buldan görüntülerin "montaj" olduğunu iddia etti.

“Her kimse elinde kaset, belge, ses kaydı varsa hiç kes-yapıştır yapmadan her şeyi net olarak açıklar. Sayın Öcalan, uluslararası bir komployla getirilişinden beri "Sadece Türkiye’de değil Ortadoğu’da da değişimden, demokratikleşmeden bahsediyoruz" dedi. Bu tür ses kayıtlarını kırparak keserek alıp servis etmek çok hoş şeyler değil”

Amaç Öcalan’ı itibarsızlaştırmak diyen Buldan, açılım sürecinin sekteye uğratılmak istendiğini öne sürdü.

Hafta sonu İmralı adasına gitmesi beklenen Buldan, Abdullah Öcalan'ın görüntüleri değerlendireceğini söyledi.

“Haber kanallarından izlemiştir. Kendisi konuyu gündeme getirebilir. Zaten bu görüşmede kendisi 15 Şubat uluslararası komployla Türkiye’ye getirilişinin yıldönümü nedeniyle bir mesaj verecektir”
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

atilla kaan :

aslinda pkk ve bdp'nin kendisi bizzat montaj. batililarin cikarlari dogrultusunda tüm mszlum halklarin basina bela edilmis motajlama taseron örgüt...

crnagorac :

ne imralisi ne aposu apo kim cocuk katili ne demis ne yapmis kimin umrunda onu muhattab alanlar dusunsun o sehitlerin kemikleri sizliyor hic vicdanlari sizliyormu merak ediyorum doguda pkk mezarligi kurdular daha ne diyelim

yusuf9667 :

ne desen bos.daha ilk yakalanis dakikasinda "hizmete hazirim" diyen apoyu;sen biliyormusun o anda hangi ilaclari vermislerdir diye savunanlardan birinin yorumu.varmi böyle istediginisöylettirecek bir ilac?apoya gelince hersey var.ama maalesef fasizmin taseronlugunun hepsi var.

mdd :

ortadoğuda demokratikleşme değil abd ve büyük ortadoğu projesine köleleşme dönemi yaşıyoruz sizlerde bunun taşeronusunuz, buldan hanım

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder