banner864

Öcalan'a övgüler dizdi 02 Şubat 2015, 13:05

 "Bebek katili" diye adlandırılan ismi bile anılmayan Öcalan şimdi Kürt dünyasının en rasyonel ufku en geniş insanı muamelesi görüyor.
Bu açıklamaların sahibi, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başdanışmanı Erten Mahçupyan. HaberTürk Gazetesi'ne rörortaj ve Mahçupyan, PKK lideri Abdullah Öcalan ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

Mahçupyan, Öcalan'ın "toparlaryıcı" ve "sürükleyici" bir yeteneğe sahip olduğunu öne sürdü.

"Öcalan "bebek katili" diye adlandırılan, ismi anılmayan bir adamdı. Şimdi o algı radikal bir biçimde değişti. Artık Öcalan Kürt dünyasında en rasyonel, ufku en geniş insan muamelesi görüyor. Toparlayıcı ve sürükleyici bir yeteneği var. Kendisiyle uğraşan ve öğrenen bir kişi. Nereden nereye geldiğine baktığınızda takdire şayan bir durum var"

Mahçupyan, "siyasetçi" dediği Öcalan'ın yeteneklerinin kullanılması gerektiğini söyledi. "Şu an geldiğimiz noktada beğensek de beğenmesek de iyi ki Öcalan var diyoruz" ifadelerini kullandı.

ulusalkanal.com.trEtiketler

Yorumlar

Mustafa :

kendi adıma konuşacak olursam hiçbir zaman öcalan iyi ki var demedim büyük konuşmuş olucam ama hayatta da demem. o bir bebek katili ve bu gerçek hiçbir zaman değişmeyecek.

osman kutup :

öfkemden söyleyecek kelime bulamıyorum, türk milleti bunlar gibi idarecilere layık değildir, bunları millet çok yakında değiştirecek

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar