banner864

Öcalan'ı yargılayan hakim İşçi Partisi'ne katıldı 09 Şubat 2015, 12:24

Abdullah Öcalan'ı yargılayan hakim, Yargıtay Onursal Üyesi Turgut Okyay, İşçi Partisi'ne üye oldu
Bugün İşçi Partisi Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısı ile Turgut Okyay İşçi Partisi’ne katıldı. İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Genel Başkan Yardımcısı Em. Alb. Hasan Atilla Uğur ve Yargıtay Onursal Üyesi Turgut Okyay’ın konuşma yaptığı toplantıya pek çok parti üyesi ve basın mensubu katıldı.
Konuşmasında Türkiye’nin en büyük ihtiyacının yargı reformu olduğunu vurgulayan Perinçek, “Bu reformu ancak güvenilir kadrolarla yapabiliriz. Turgut Okyay, önümüzdeki dönem Milli Hükümet’te yargı sistemini kurabilmek için bugün İşçi Partisi’ne üye oluyor” dedi.
1960-1964 yılları arasında Ankara Hukuk Fakültesi’nde sınıf arkadaşı olduklarını belirten Perinçek, “Turgut Okyay sınıfımızın en başarılılarındandı. Güvenimiz tamdır. O’na güvenle yargıyı teslim edebilirsiniz” diyerek zamanında Turgut Okyay’ın kendisini de yargıladığını ekledi.

Türk Yargısını Dünya Vitrinine Çıkardık
“Abdullah Öcalan’ı nasıl yargıladınız?” sorusuna üzerine Okyay yargılamayı anlattı: “770 basın kuruluşu izledi ve incir çekirdeği kadar kusur bulamadılar. Biz örnek bir yargılama yaptık. Türk yargısını Dünya vitrinine çıkardık. İmralı’da Hasan Atilla Uğur ile birlikteydik. Vatan görevi yapıyorduk. Şimdi de vatan görevi için İşçi Partisi’nde birlikteyiz.”
Toplantının ardından Turgut Okyay’a rozetini takan Doğu Perinçek tüm yurtseverleri İşçi Partisi’nin 15 Şubat’ta Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştireceği Olağanüstü Genel Kurultay’a çağırdı.ÖZGEÇMİŞ
1941 yılında Adıyaman’ın Tut İlçesinde doğdum. Tut ilkokulu, Besni Ortaokulu ve Adana Erkek Lisesini bitirdikten sonra 1960 yılında Ankara Hukuk Fakültesi’ne girdim. Haziran 1964 yılında mezun oldum.

2 yıl askerlik döneminden sonra, kaymakamlık sınavını kazanarak Adana Valiliği’nde kaymakam adayı olarak memuriyete başladım. 6 ay kadar çalıştıktan sonra, hâkimlik stajıma başladım. 2.5 yıl Hâkim Adaylığı Sonunda, sırasıyla Gevaş, Ulus, Osmaniye Hâkimliklerinden sonra Ödemiş Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı oldum.

Sonra Gaziantep Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na atandım. 1994 yılında Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi Başkanlığı’na atandım.

1999 yılında İmralı’da Abdullah Öcalan’ı yargıladık. Mahkemenin başkanlığını ben yürüttüm. 2000 yılında Yargıtay üyeliğine seçildim. 2006 yılı Mart ayında yaş sınırı nedeniyle emekli oldum.

Ülkenin birlik ve bütünlüğünü savunan, insan haklarına saygılı, özgürlükçü, laik ve demokrat tek parti olan İşçi Partisi’ne katılmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum.
Saygılarımla,

Mehmet Turgut Okyay
Onursal Yargıtay Üyesi
Yorumlar

ayşe mercimek :

memleketimize hayırlı olsun tebrikler vatan partisi şahlanışını görüyor yolun açık olsun rte ye sonunu gösterin

Erol Usenmez :

yurdumuza ve milletimize hayirli olsun.

muharrem yerli :

tüm türkiye ayakta..dün ardahan daydık.köylüler topluca partiye katıldı.artık yerde bağımsızlık ateşleri yanmaya başladı

ozan şahin :

21 aralık'ta cumhuriyet için ortak çağrı yapan 105 aydını da bekliyoruz.arslanlıyolda birleşmenin adresi belli.imzalarının gereğini yerine getirmelerini bekliyoruz.

Erhan Ercan :

milletimize hayirli olsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar